Politika

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 19 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Diplomacia ekonomike, Rama: Ambasadorët të sjellin investime
  • 2017-11-19

Diplomacia ekonomike, Rama: Ambasadorët të sjellin investime

Në një takim me ambasadorët e Shqipërisë në vendet evropiane, kryeministri Rama ka kërkuar që diplomatët shqiptarë të ndikojnë për të afruar biznesmenë të huaj për të investuar në vend. Gjatë takimit Ridimensionimi i diplomacisë ekonomike, Rama tha se ambasadorët duhet të luaj

Berishës: Ti hiqet menjëherë mandati Sajmir Tahirit
  • 2017-11-19

Berishës: Ti hiqet menjëherë mandati Sajmir Tahirit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar heqjen e mandatit të Saimir Tahirit, duke e cilësuar si një emergjencë kushtetuese. Me anë të një postimi në Facebook, thekson se pas shkeljes së vendimit të Kuvendit për të mos dalë jashtë Shqipërisë, Tahirit i duhet hequr menjëherë mandat

No Pic available
  • 2017-11-19

U takuan një ditë para aksidentit, rrëfimi prekës i mikut të Sokol Olldashit

Nesër bëhen plot katër vite nga humbja e Sokol Olldashit, ndërsa sot gazetari dhe miku i të ndjerit Ilir Kadia tregon se e takoi Olldashin një ditë para se të vinte dita e zezë. Kadia shkruan se një ditë para ngjarjes së 20 nëntorit e takoi Olldashin së bashku me Adi Krastën gjatë nj

Fluturimi i Tahirit, ka prerë biletë për Rinas pas mesnate
  • 2017-11-19

Fluturimi i Tahirit, ka prerë biletë për Rinas pas mesnate

Samir Tahiri, ish-ministri nën hetim që u largua të premten nga Shqipëria, kthehet sonte pas mesnate në Tiranë nga aeroporti i Vjenës në Austri. Siç raportoi për herë të parë Top Channel, deputeti Tahiri u nis nga Tirana të premten. Avioni la aeroportin e Rinasit në orën 15:00 dhe mb

Rama: Bizneset mashtrojnë me pagat. Do ju godasim fort
  • 2017-11-19

Rama: Bizneset mashtrojnë me pagat. Do ju godasim fort

Kryeministri Edi Rama gjatë komunikimit javor në Facebook ka paralajmëruar kompanitë se do të goditen nga ligji nëse ata mashtrojnë rreth deklarimit të pagave të punëtorëve, duke mos e deklaruar atë të plotë. Ai njoftoi se deri më tani janë identifikuar 42 mijë të punësuar që dek

Vasili: Ryshfeti dhe taksat largojnë investimet e huaja
  • 2017-11-19

Vasili: Ryshfeti dhe taksat largojnë investimet e huaja

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili i kërkoi ambasadorëve të Shqipërisë të sjellin investitorë të huaj në vend. Sipas Vasilit, largohen investimet e huaja, sepse pushteti i grabit me taksa e ryshfete pa fund, ndërsa

Basha: Mision i pamundur që të huajt të investojnë në Shqipëri
  • 2017-11-19

Basha: Mision i pamundur që të huajt të investojnë në Shqipëri

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas takimit të kryeministrit Rama me ambasadorët e Shqipërisë, ku i ka kërkuar këtyre të fundit të ndikojnë me diplomacinë e tyre për të sjellë më shumë investime në vend. Në një postim në profilin e tij në Facebook, Basha tho

Kalendari