Politika

Gjithsej 13 lajme të mbledhura për datën 20 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2017-11-20

Brenda marsit të 2018-ës, Rama, Basha e Berisha eliminohen

TIRANE- Avokati Spartak Ngjela në një status në faqen e tij të Facebook-ut theksoi se reforma në drejtësi është formuluar që do shpërbëjë përfundimisht janobinizmin e korruptuar shqiptar. Ai pohoi se në Shqipëri janë dy parti jakobinë; Partia Demokratike dhe Partia Sociali

Takimet në Bruksel, PD: Rama të japë shpjegime për përjashtimin e opozitës
  • 2017-11-20

Takimet në Bruksel, PD: Rama të japë shpjegime për përjashtimin e opozitës

Deputetët e grupit parlamentar të Partisë Demokratike kanë paraqitur në mbledhjen e sotme të Komisionit të Integrimit kërkesën për shpjegime nga kryeministri Edi Rama dhe ministri Bushati, sa i takon përjashtimit të opozitës nga mbledhjet vjetore të Këshillit të Stabilizim Asociimit

No Pic available
  • 2017-11-20

Presidenti Ilir Meta, vizitë dy ditore në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Republikën e Maqedonisë. Gjatë vizitës së tij 2 ditore, kreu i shtetit do të pritet në takime të veçanta nga Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi, Kryeministri Zoran Zaev, s

Kontrata e re e PD? Të përjashtuarit me statut të ri, dorëzohet këtë javë
  • 2017-11-20

Kontrata e re e PD? Të përjashtuarit me statut të ri, dorëzohet këtë javë

Organigrama e re e Partisë Demokratike, ende e pamiratuar, shoqërohet nga një projekt-statut i ri, të hartuar nga anëtarë të Këshillit Kombëtar. Janë po ata anëtarë që kundërshtuan publikisht listat për deputetë të kryetarit Basha, rezultatin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e f

Meta takon Zaev: Së bashku përballojmë me sukses sfidat e rajonit tonë
  • 2017-11-20

Meta takon Zaev: Së bashku përballojmë me sukses sfidat e rajonit tonë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë, u takua sot edhe me Kryeministrin e Maqedonisë,  Zoran Zaev. Presidenti Meta e uroi Kryeministrin Zaev për rezultatet pozitive të dy proceseve zgjedhore në Maqedoni, si dhe përshëndeti angazhi

Letra e Ramës, ironia e Vasilit: Kryeministri u mburr se fitoi mbi kanabisin
  • 2017-11-20

Letra e Ramës, ironia e Vasilit: Kryeministri u mburr se fitoi mbi kanabisin

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka ironizuar letrën që kryeministri Edi Rama u ka dërguar homologëve europianë, në lidhje me luftën kundër krimit të organizuar. Kryeministri, që genjeu banalisht se fitoi mbi kanabisin, tani po u kërkoka ndihmë me letër europianëve.

Meta takon Xhaferin: Bëhuni kontribuues për bashkëjetesën ndër-etnike në Maqedoni
  • 2017-11-20

Meta takon Xhaferin: Bëhuni kontribuues për bashkëjetesën ndër-etnike në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Maqedonisë, u takua sot edhe me Kryetarin e Asamblesë, Talat Xhaferi. Presidenti Meta e uroi edhe njëherë Xhaferin për marrjen e detyrës së Kryetarit të Asamblesë dhe theksoi se, ndjehet krenar që për

Kalendari