Politika

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 22 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Top Story. Forca e Ligjit, sukses apo farsë?
  • 2017-11-22

Top Story. Forca e Ligjit, sukses apo farsë?

Operacioni i koduar Forca e Ligjit për goditjen e grupeve kriminale ka qenë në fokus të takimit të kësaj të marte të emisionit Top Story në Top Channel. Në një panel të përbërë nga gazetarë dhe zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari është diskutuar për efikasitetin e

No Pic available
  • 2017-11-22

Meta: Jo pasaporta për kosovarët, ndërkombëtarët të përfshihen te Kumanova

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë gjatë vizitës në Maqedoni për Radion Evropa e Lirë, ku ka folur për rolin e Shqipërisë në rajon dhe për mbrojtjen e interesave të shqiptarëve. Meta tha se Shqipëria ka qenë e përkushtuar dhe e angazhuar për të inkurajuar

No Pic available
  • 2017-11-22

Raportet me Ramën, presidenti Meta: Partia ime, Kushtetuta

Presidenti Ilir Meta theksoi se raportet e tij me Edi Ramën nuk kanë asnjë ndikim mbi sjelljen e vet si kryetar i Republikës së Shqipërisë. Në intervistën e dhënë programit 200 të TV Alsat, Meta u shpreh se që nga 24 korriku, kur mori detyrën e presidentit, për parti ka vetëm Kushtet

No Pic available
  • 2017-11-22

Donald Lu: SHBA, mbështetje Shqipërisë në luftën ndaj krimit

Në aktivitetin e organizuar nga Presidenca në kuadër të Javës së Fëmijëve Jetimë ambasadori i SHBA në Tiranë, Donald Lu ka shprehur edhe njëherë mbështetjen për institucionet shqiptare në luftën kundër krimit të organizuar. 100 vite më parë Amerika erdhi këtu për të ndihmuar

No Pic available
  • 2017-11-22

DioGuardi: Më 11 shtator shqiptarët qanin, kurse grekët dhe serbët gëzoheshin

Ish-kongresmeni amerikan dhe themeluesi i Lidhjes Qytetare Shqiptaro-Amerikane, Xhozef DioGuardi, i vetmi grupim lobues për shqiptarët në Uashington, deklaroi se shqiptarët janë më pro amerikanët, më pro demokratikët dhe më tolerantët në aspektin fetar. Sipas Xhozef DioGuardit, më 11 sh

Kryemadhi: Rama peng i krimit, edhe ndërkombëtarët të kapur
  • 2017-11-22

Kryemadhi: Rama peng i krimit, edhe ndërkombëtarët të kapur

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka deklaruar se vendi është mbërthyer nga krimi dhe se ka ardhur koha të shpëtohet. Në takimin e Lëvizjes së Gruas për Integrim, Kryemadhi theksoi se ndien dhimbje, revoltë e përgjegjësi për situatën në të cilën ndodhet vendi sot. Ky vend po k

No Pic available
  • 2017-11-22

Alibeaj: Edi Rama po pengon drejtësinë. Fakte të reja për Tahirin

Në emër të Partisë Demokratike, deputeti  Enkelejd Alibeaj  ka vazhduar akuzat ndaj Orest Sotës, të riut  nag Elbasani që iu gjetën në makinë 863 mijë euro dh edy patentat të Saimir Tahiri. Sipas Alibejat, Sota nuk ka treguar të vërtetën për paratë e kapura, duke aluduar se parat

Kalendari