Politika

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 24 nëntor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Sondazhi i Zaloshnjës: PS ka humbur 70 mijë vota, PD ka 10 mijë vota rritje
  • 2017-11-24

Sondazhi i Zaloshnjës: PS ka humbur 70 mijë vota, PD ka 10 mijë vota rritje

Edhe kjo javë ka pasur zhvillime sa i përket akuzave politike, atyre që lidhin përfaqësues të mazhorancës me krimin. Akuza të reja nga opozita, denoncime të saj për publikime të pritshme të fakteve që komprometojnë së paku dy bashkiakë të tjerë të Partisë Socialiste. Por cili ës

No Pic available
  • 2017-11-24

Akuza për bashkëpunim me kriminelët, Dako: Thashetheme, gati të përballem

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako iu është përgjigjur sot akuzave të Partisë Demokratike se ai pretendohet të jetë i lidhur me banda trafikantësh. Në një deklaratë për mediat, Dako i mohon akuzat dhe se është i gatshëm të përballet me drejtësinë po të jetë nevoja. I hedh

No Pic available
  • 2017-11-24

Balla, paralajmërim Prokurorisë: Smund të varroset dosja CEZ

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka vijuar sulmet ndaj Prokurorisë, në lidhje me skandalin CEZ, teksa deklaron se nuk është paraqitur sot në seancën gjyqësore, në përpjekje për të mbyllur dosjen më të qartë të korrupsionit në këto 27 vite. Balla shkru

No Pic available
  • 2017-11-24

Kryebashkiaku Dako flet për përgjimet e EULEX-it

Pas akuzave dhe denoncimeve se emri i tij rezulton në përgjimet e EULEX-it, kryetari i bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka reaguar zyrtarisht. Ai mohoi akuzat, ndërsa theksoi se do të përballet me çdo që po të jetë nevoja. Akuzat janë thashetheme dhe do përballem po të jete nevoja.

Kontrata e PD me kompaninë e lobimit, Prokuroria nis verifikimet
  • 2017-11-24

Kontrata e PD me kompaninë e lobimit, Prokuroria nis verifikimet

Prokuroria e Tiranës ka nisur verifikimet lidhur me kontratën e Partisë Demnokratike me një kompani amerikane të lobimit. Burime nga prokuroria bëjnë me dije se kanë nisur verifikimet për burimin e financimit. Vendimi i organit të akuzës vjen pas publikimit në media të disa dokumenteve

No Pic available
  • 2017-11-24

Debati për Habilajt, Gjebrea: Nuk jam thirrur në Prokurori

Ish-zv.ministrja e Brendshme, Elona Gjebrea aktualisht deputete e Partisë Socialiste mohoi të jetë thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në lidhje me dosjen Habilaj, por tha se është e gatshme që të paraqitet në organin e akuzës kur ti kërkohet një gjë e tillë. Në radhë të par

Basha: Operacioni u dekonspirua nga Xhafaj, duhet largimi i Ramës 
  • 2017-11-24

Basha: Operacioni u dekonspirua nga Xhafaj, duhet largimi i Ramës 

Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha gjatë një deklarate për mediar kërkoi largimin e Edi Ramës dhe si hap të dytë arrestimin e Saimir Tahirit. Ai shtoi se   emergjencë absolute pastrimi i qeverisë nga krimi dhe kjo nis vetëm me largimin e Edi Ramës. “Duhet të nisë Vettingu

Kalendari