Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 14 dhjetor 2017. Jeni duke lundruar në faqen 1
Rama-opozitës: Mos flisni sikur vini nga Hëna, ju i sollët ndërtimet në lumë
  • 2017-12-14

Rama-opozitës: Mos flisni sikur vini nga Hëna, ju i sollët ndërtimet në lumë

Kreyministri Edi Rama pas akuzave të deputetëve të opozitës për mos dëmshpërblim për familjet e përmbytura ka akuzuar ish qeverisjen e Partisë Demokratike se ka sjell ndërtimet pa leje në Shqipëri. Ndërtimin në lumë dhe për lumë e sollët ju në Shqipëri tha Rama. Ju shumëzoni

No Pic available
  • 2017-12-14

Berisha-Xhaçkës: Boll u lavdëruat! Parësore familjet e përmbytura dhe jo FA-të

Ishkryeministri Sali Berisha në foltoren e Kuvendit i ka kërkuar qeverisë që të dëmshpërbleje familjet e përmbytura, pasi sipas tij janë ata të parët dhe jo shpërblimet për Forcat e Armatosura. Ndodhi një katastrofë nuk ka gjë më cnjerëzore, më të shpërfytruar para atyre njerëz

Braçe: Ministria e Bujqësisë, kontrata me Balilin kur ky i fundit ishte në kërkim
  • 2017-12-14

Braçe: Ministria e Bujqësisë, kontrata me Balilin kur ky i fundit ishte në kërkim

Kuvendi sot ka nisur seancën plenare me një interpelancë me ministrin e Bujqësisë, Niko Peleshi, të kërkuar nga deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe, por në seancë kanë munguar deputetët opozitarë. Braçe ngriti akuza, duke thënë se Ministria e Bujqësisë ka lidhur kontratë m

Sfidat në Ballkanin Perëndimor, Basha në Londër
  • 2017-12-14

Sfidat në Ballkanin Perëndimor, Basha në Londër

Lulzim Basha do të marrë pjesë në Londër në konferencën e organizuar nga Konservatorët britanikë mbi Sfidat në Ballkanin Perëndimor. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet në Londër me ftesë të Partisë Konservatore Britanike të Kryeministres Theresa May. Basha do të

No Pic available
  • 2017-12-14

Berisha: Pritat prej kartoni ua mori Vjosa, jini krenar për pagjumësinë e Oltës

Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi sot në Parlament qeverinë, e cila sipas tij u tregua tërësisht cinike ndaj të përmbyturve nga vërshimet e fillim dhjetorit. Duke i përgëzuar për shpërblimet e dhëna ndaj ushtarakëve që asistuan për përballimin e emergjencës, Berisha tha se shpër

Miratohet akti normativ i buxhetit, PDIU bashkon votat me PS
  • 2017-12-14

Miratohet akti normativ i buxhetit, PDIU bashkon votat me PS

Në fund të seancës plenare të ditës së sotme, Kuvendi i Shqipërisë votoi me 73 vota pro, dhe 32 kundër, aktin normativ të buxhetit. Ajo që ra në sy ishte se votave të socialistëve iu bashkuan edhe dy deputetet e PDIU-së, Reme Lala dhe Elena Xhina, ndërsa opozita votoi kundër. Po ash

Shqipëri-Maqedoni, takim mes dy qeverive në 15 dhjetor
  • 2017-12-14

Shqipëri-Maqedoni, takim mes dy qeverive në 15 dhjetor

Qeveria e Republikës së Shqipërisë dhe ajo e Republikës së Maqedonisë do të zhvillojnë takimin e parë të përbashkët ndërqeveritar në 15 dhjetor, në Pogradec. Të dy kabinetet qeveritare do të takohen të premten në Hymeti Palace, në orën 14.30. Në orën 16.30, Kryeministri Rama

Kalendari