Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 13 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-01-13

Hahn i përgjigjet Syriza-s: Tekstet shkollore, çështje dypalëshe Shqipëri-Greqi

Komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn i është përgjigjur interpelancës së kërkuar nga dy eurodeputetët e partisë qeveritarë Syriza për hartat etnike dhe irredentiste, që siç theksojnë ata përmbajnë librat shkollore të Shqipërisë.  Pas pyetjes së eurodeputetëve të

Basha: Policia në momente tragjike, ti bashkohen kryengritjes
  • 2018-01-13

Basha: Policia në momente tragjike, ti bashkohen kryengritjes

Policia e Shtetit feston sot Përvjetorin e 105 të krijimit të saj, por për kryedemokratin Lulzim Basha ky institucion ndodhet në një moment tragjik. Kreu i PD në një deklaratë për mediat, pas vizitës në familjen e komisarit të vrarë, Artan Cuku dha një mesazh të fortë për gratë dh

Lezhë, Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet
  • 2018-01-13

Lezhë, Rama: Legalizoni lidhjet e ujit, shmangni penalizimet

Qeveria është zhvendosur prej ditës së djeshme në Lezhë, ku janë zhvilluar takime me drejtuesit lokalë dhe janë hedhur bazat për investime strategjike në këtë qark. Mbledhja dy ditore e kabinetit, ka vazhduar mëngjesin e sotëm me një diskutim me qytetarët në Shëngjin. Kryeministri

Lu: Prokurorë të FBI-së për çështjen Tahiri
  • 2018-01-13

Lu: Prokurorë të FBI-së për çështjen Tahiri

Ambasadori Donald Lu deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ofruar prokurorë të FBI-së dhe agjencive të zbatimit të ligjit për një hetim të plotë dhe zbulimin e së vërtetës për çështjen e ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Në një prononcim për portalin Balkan

Akuzat e Ramës, Kryemadhi: Sna shantazhon dot duke hequr nga puna anëtarët e LSI
  • 2018-01-13

Akuzat e Ramës, Kryemadhi: Sna shantazhon dot duke hequr nga puna anëtarët e LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka reaguar përmes rrjeteve sociale, pas fjalës së Kryeministrit Edi Rama në Mirditë, ku ftoi qytetarët ti bashkohen platformës së bashkëqeverisjes dhe akuzoi LSI për shumë gjëra që nuk shkuan siç duhet në mandatin e shku

Bashkëqeverisja me qytetarët, Rama në Rrëshen: Pastrojmë zyrat e shtetit nga grabitësit
  • 2018-01-13

Bashkëqeverisja me qytetarët, Rama në Rrëshen: Pastrojmë zyrat e shtetit nga grabitësit

Kryeministri Edi Rama u ndal në qytetin e Rrëshenit për të prezantuar me banorët e Mirditës platformën e bashkëqeverisjes. Kjo platformë është një mënyrë efikase për të trajtuar çdo problem, deklaroi Rama. Sipas Kryeministrit, deri më tani janë adresuar shumë problematika e shqet

Vasili: Rama do tu rrëmbejë futbollin shqiptarëve
  • 2018-01-13

Vasili: Rama do tu rrëmbejë futbollin shqiptarëve

Gara për Presidentin e ri të FSHF-së është nxehur që në nisje të saj, teksa kanë nisur rreshtimet krah kreut aktual Armando Duka dhe sfidantit, deputet të PS-së, Bashkim Fino. Në përplasjen mes tyre tashmë është përfshirë edhe politika, teksa kreu i grupit parlamentar të LSI-së P

Kalendari