Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 14 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vasili sulmon Ramën: Vrau njerëz duke dhënë koncesione
  • 2018-01-14

Vasili sulmon Ramën: Vrau njerëz duke dhënë koncesione

Deklarata e djeshme e bërë nga një mësuese nga Rrësheni, për mungesë të ilaçeve për kancerin dhe përgjigja e vakët e kryeministrit, ka sjellë akuza të shumta. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka lëshuar një sërë akuzash forta ndaj kryeministrit Edi Rama. Përmes

Tritan Shehu reagon pas apelit së mësueses me tumor për Ramën
  • 2018-01-14

Tritan Shehu reagon pas apelit së mësueses me tumor për Ramën

Deputeti i Partisë Demokratike për qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka reaguar ashpër lidhur pas fjalimit para Ramës ku një mësuese nga Rrësheni i kërkonte ndihmë kryeministrit, pasi ishte e sëmurë me tumor. Në një status në faqen e tij të Facebook-ut Shehu bën përgjegjës për

Protesta e 27 janarit, Rama: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë
  • 2018-01-14

Protesta e 27 janarit, Rama: Barrikadë për të dëmtuar Shqipërinë

Përvjetori i eurosocialistëve shqiptarë ishte një rast për kryeministrin Edi Rama për të shigjetuar opozitën për protestën që ka thirrur më 27 janar, por edhe për të bërën një pohim të fortë për rolin e qeverisë së tij në miratimin e ligjit që zyrtarizon përdorimin e Gjuhës

Basha: Protestojmë kundër bandës së Ramës, sundim i tij, i papranueshëm
  • 2018-01-14

Basha: Protestojmë kundër bandës së Ramës, sundim i tij, i papranueshëm

Vora ka qenë ndalesa e radhës e Lulzim Bashës, në turin e tij të takimeve për përgatitjen e protestës së 27 janarit. Nga ky qytet, Basha është ndalur tek fatura që mijëra familje shqiptare detyrohen ta paguajnë për koncesionet që nuk u shërbejnë shqiptareve, por pasurimit të kryem

Kalendari