Politika

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 16 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-01-16

FOTO: Gjaku nuk bëhet ujë, Majko takon shqiptarët e Ukrainës

Pas 300 vitesh duhet të vini në Shqipëri, për ta parë nga afër vendin tuaj të origjinës, i cili është kthyer në një destinacion mjaft të preferuar turistik. Ky ishte mesazhi që përcolli Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko gjatë vizitës së tij në fshatin Karakurt, në

Basha, ish-të përndjekurve dhe pronarëve: Ejani në protestë
  • 2018-01-16

Basha, ish-të përndjekurve dhe pronarëve: Ejani në protestë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, e ka cilësuar si të papranueshëm planin e qeverisë për të hequr familjarët e ish-të përndjekurve politikë nga e drejta e ligjshme dhe morale e dëmshpërblimit. Kryedemokrati u shpreh se minisri Arben Ahmetaj dhe kryeministri Rama do tu ndërpresin dëmshpërbl

Vasili: Komisioni i Ligjeve, si ISIS kundër Kushtetutës
  • 2018-01-16

Vasili: Komisioni i Ligjeve, si ISIS kundër Kushtetutës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e konsideron të vdekur reformën në drejtësi, ndërsa e krahason Komisionin e Ligjeve si ISIS-in kundër Kushtetutës. Komisioni i (anti-)ligjeve, si ISIS-i kundër Kushtetutës. Kushtetutën e shqeu kryeministri në 18 dhjetor kur zgjodhi pro

Ristani: Rama dhe Xhafaj mbrojnë krimin në polici
  • 2018-01-16

Ristani: Rama dhe Xhafaj mbrojnë krimin në polici

Partia Demokratike ka deklaruar se Vettingu në Polici, i nisur nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është thjeshtë propagandë. Në një dalje për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i demokratëve, Arben Ristani iu referua rastit të denoncuar në Fiks Fare, ku një oficer policie ishte i p

Vrasja e Ivanoviç, Bushati: Drejtësia të veprojë shpejt
  • 2018-01-16

Vrasja e Ivanoviç, Bushati: Drejtësia të veprojë shpejt

Lidhur me vrasjen e liderit të serbëve të Kosovës, Oliver Ivanoviç, ka reaguar edhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati. Ai e quan këtë akt kriminal një goditje të tmerrshme të dialogut dhe stabilitetit në Kosovë. “Të gjithë aktorët duhet të qëndrojnë të qetë dhe të lejojn

Basha me degët e PD: Më 27 Janar çlirojmë drejtësinë nga krimi
  • 2018-01-16

Basha me degët e PD: Më 27 Janar çlirojmë drejtësinë nga krimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se nisma e opozitës për zgjedhjen e një Prokurori të Përgjithshëm sipas Kushtetutës dhe me vetting është treguesi më i qartë i vullnetit të opozitës për zbatimin e Reformës në Drejtësi, të pakapur nga krimi. E pra ky është një ak

No Pic available
  • 2018-01-16

Vrasja e Ivanoviç, Meta dhe Rama dënojnë aktin kriminal

Reagimet lidhur me ekzekutimin e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviç ka qenë të shumta nga klasa politike në Kosovës, Serbi, por edhe drejtuesit më të lartë në BE. Nëpërmjet një postimi në Facebook, atyre iu është bashkëngjitur edhe kryeministri shqiptar Edi Rama. Kreu i ekzeku

Kalendari