Politika

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 21 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-01-21

Lamtumira e Ben Blushit: Përse po largohem nga politika

Përse tërhiqem nga drejtimi i LIBRË-s Nga Ben Blushi Kur ftova shume njerez ti bashkoheshin idese se Libras kam premtuar se Libra nuk do ishte kurre partia ime. Ka ardhur koha qe kete premtim ta mbaj duke u terhequr nga drejtimi i Libras, partise qe krijova me shpresen se Shqiperia do fitonte nje

Përkujtohet 21 janari, Rama: Me reformën do vendoset drejtësi për 4 viktimat
  • 2018-01-21

Përkujtohet 21 janari, Rama: Me reformën do vendoset drejtësi për 4 viktimat

Ky 21 janar shënon përvjetorin e shtatë të protestës të opozitës së drejtuar nga Partia Socialiste asokohe, ku mbetën të vdekur 4 persona. Në ambientet e kryeministrisë janë mbledhur familjarët e viktimave në një ceremoni përkujtimore të organizuar nga kreu i qeverisë Edi Rama. Gj

U përjashtua nga LIBRA, Hafizi sulmon Blushin
  • 2018-01-21

U përjashtua nga LIBRA, Hafizi sulmon Blushin

Partia LIBRA mori dje vëmendjen e mediave pas largimit të kryetarit Ben Blushi dhe më pas përjashtimit të themelueses Mimoza Hafizi. Ish-deputetja e Shkodrës mëngjesin e sotëm ka reaguar ashpër lidhur me përjashtimin e saj nga partia dhe njëkohësisht ka sulmuar drejtpërdrejt Blushin. Ha

Protesta e 27 janarit, Kryemadhi: Mëkat nëse qëndrojmë indiferent
  • 2018-01-21

Protesta e 27 janarit, Kryemadhi: Mëkat nëse qëndrojmë indiferent

Pas takimit të mesditës në Fier, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi me strukturat e kësaj force politike në njësinë 11 në Tiranë. Ajo bëri sërish apel qytetarëve për tu bërë pjesë e protestës së27 janarit. Sipas saj kjo protestë bëhet për të pasur një Shqipëri më të mirë

Basha në Pogradec: Bashkohemi në protestë kundër padrejtësive
  • 2018-01-21

Basha në Pogradec: Bashkohemi në protestë kundër padrejtësive

Gjashtë ditë përpara protestës së opozitës, tregtarë të mishit në Pogradec i treguan Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sesi vendimi e qeverisë për mbylljen dhe përqendrimin e thertoreve në pak pika ka rritur çmimin e mishit, duke ndikuar në uljen e fitimit dhe rritjen

Kryemadhi në Fier: Qeveria u tall me naftëtarët, bashkohuni në protestë
  • 2018-01-21

Kryemadhi në Fier: Qeveria u tall me naftëtarët, bashkohuni në protestë

Protesta e 27 janarit ka bërë që krerët e opozitës të dalin në terren për të mobilizuar mbështetësit e tyre për një tubim sa më të madh. Në kuadër të këtyre takimeve, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u ndal sot në Fier, ku e përqendroi vëmendjen tek naftëtarët dhe taksa e bi

Përfundon takimi Bushati-Kotzias, MEPJ: Përparim drejt zgjidhjeve të qëndrueshme
  • 2018-01-21

Përfundon takimi Bushati-Kotzias, MEPJ: Përparim drejt zgjidhjeve të qëndrueshme

Raundi i rradhës i bisedimeve shqiptaro-greke, që u zvillua për dy ditë me rradhë në Korçë, ka përfunduar sot. Në përfundim të takimit, Ministria e Jashtme e Shqipërisë dhe ajo e Greqisë publikuan një njoftim ku thuhet se të dyja ekipet bënë përparim thelbësor drejt arritjes së

Kalendari