Politika

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 22 janar 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-01-22

Mbyllet samiti i Korçës. U diskutua për pronat, minoritetin dhe detin

Raundi i dytë i bisedimeve shqiptaro-greke është mbyllur mesditën e së dielës me një deklaratë të përbashkët të të dyja ministrive të Jashtme. Në deklaratë thuhet se ministrat e Punëve të Jashtme të Shqipërisë dhe Greqisë, Ditmir Bushati dhe Nikos Kotzias, zhvilluan bisedime n

Tsipras dhe Rama do takohen në Davos
  • 2018-01-22

Tsipras dhe Rama do takohen në Davos

Në përfundim të takimit midis ministrave të Jashtëm të Shqipërisë dhe Greqisë në Korçë u përfol se marrëveshjet e dakordësuara do të ishin pjesë e axhendës së një takimi të mundshëm Rama-Tsipras në prill. Por ballafaqimi Tsipras-Rama duket se do të jetë më i hershëm, pasi

Basha, grupit të PD: Thirrje për protestë në seancën e së enjtes
  • 2018-01-22

Basha, grupit të PD: Thirrje për protestë në seancën e së enjtes

Kur na ndajnë edhe pesë ditë nga protesta e paralajmëruar nga opozita më 27 janar, kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur grupin parlamentar të PD, për t’i dhënë disa udhëzime të rëndësishme deputetëve të tij. Kryefjala e porosive të Bashës ka qenë seanca parlamentare e ditë

Basha: Protesta e 27 janarit, për ti dhënë fund dy standardeve
  • 2018-01-22

Basha: Protesta e 27 janarit, për ti dhënë fund dy standardeve

Kryetari i Partisë Demokratike ftoi shqiptarët të bëhen pjesë e protestës më 27 janar për ti dhënë fund qeverisjes me dy standarde, që favorizon klientët dhe bandat që e mbajnë në pushtet dhe ngarkon me taksa qytetarët. Lulzim Basha tha në aktivin e Korçës se pasoja kryesore e ble

Biseda e Ramës me naftëtarët, Paloka: Kryeministri vazhdon me show
  • 2018-01-22

Biseda e Ramës me naftëtarët, Paloka: Kryeministri vazhdon me show

Deputeti demokrat Edi Paloka ka reaguar në Facebook pas konferencës së kryeministrit Edi Rama me naftëtarët. Ata u kërkojnë punë e paga, këta thonë të bëjnë dokumentet për të marë statusin dhe ju ofrojnë spital për sëmundjet profesionale, shkruan Paloka. Paloka thotë se Rama nuk

Impianti i plehrave, Kryemadhi: Rama të heqë dorë, përndryshe
  • 2018-01-22

Impianti i plehrave, Kryemadhi: Rama të heqë dorë, përndryshe

Projekti i ndërtimit të impiantit të mbetjeve në Fier ka shkaktuar përplasje mes policisë dhe banorëve. Banorët e fshatit Vërri kanë dalë sot në protestë duke kërkuar bllokimin e punimeve. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, apeloi qeverinë Rama të heqë dorë nga impiantet e pleh

Rama: Punësimi, problemi kryesor. Nuk duhet anashkaluar
  • 2018-01-22

Rama: Punësimi, problemi kryesor. Nuk duhet anashkaluar

Punësimi ka qenë një nga temat kryesore në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, ku sipas burimeve për Top Channel, kryeministri Rama u ka bërë thirrje deputetëve se duhet bërë kujdes në përzgjedhje. Punësimi është problemi kryesor i shqiptarëve. Ne nuk du

Kalendari