Politika

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 09 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Jeruzalemi, miratohet vetëm rezoluta e PS; kalon lista e KLGJ-KLP
  • 2018-02-09

Jeruzalemi, miratohet vetëm rezoluta e PS; kalon lista e KLGJ-KLP

Kuvendi i Shqipërisë ka vijuar punimet duke nisur nga ora 20:00 e mbrëmjes dhe për votim janë hedhur dy projektrezolutat mbi votën e Shqipërisë në OKB për statusin e Jeruzalemit. Varianti i Partisë Socialiste, që i kërkon qeverisë që në përputhje me interesin kombëtar të vijojë t

Ambasadorja Vlahutin, takim me Fatmir Xhafajn
  • 2018-02-09

Ambasadorja Vlahutin, takim me Fatmir Xhafajn

Ambasadorja e BE-së, Romana Vlahutin, ka shkuar paraditen e sotme në MInistrinë e Brendshme, për tu takuar me ministrin Fatmir Xhafaj. Takimi ka ardhur pas prezantimit të Strategjisë së BE-së për Ballkanin dhe dy operacioneve të fundit të Policisë së Shtetit kundër krimit të organizua

HEC-et në Osum, Rama kërkon ndjesë: Kanionet nuk do të preken
  • 2018-02-09

HEC-et në Osum, Rama kërkon ndjesë: Kanionet nuk do të preken

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur përfundimisht çështjen e  tentativës së ndërtimit të hidrocentraleve në kanionet e Osumit. Në një postim të bërë në profilin e tij në “Facebook”, kreu i qeverisë shkruan se Kanionet e Skraparit nuk preken! Sipas tij, qysh kur u krye proce

Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin
  • 2018-02-09

Monika Qosja e 7 në listën e Beratit, por pritet të zëvendësojë Halimin

Monika Qosja do të jetë deputetja më e re në Kuvendin e Shqipërisë. Ndonëse e renditur e shtata në Qarkun e Beratit për Partinë Demokratike në zgjedhjet e qershorit, ajo pritet të marrë mandatin e ligjvënëses brenda 30 ditëve nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Qosja do të zëvendë

Dorëzimi i mandatit nga Halimi, Basha falënderon ish-deputetin
  • 2018-02-09

Dorëzimi i mandatit nga Halimi, Basha falënderon ish-deputetin

Eduard Halimi vendosi sot të lërë mandatin e deputetit, të tërhiqet nga politika aktive për të ndjekur pasionin e tij, avokatinë. Kështu e nis kryedemokrati Lulzim Basha, mesazhin e tij të falënderimit për deputetin e PD dhe një nga ish-ministrat e qeverisë Berisha, që vendosi sot t

No Pic available
  • 2018-02-09

Kur Rama bënte rafting. Ata që dhanë lejen, turistë në kanione

Në postimin e tij në Facebook kryeministri u shpreh se nuk ka qeveri të pagabueshme, por qeveritë dallojnë nga mënyra sesi reagojnë pas gabimit. Në fakt kryeministri i njeh mirë kanionet o Osumit. Por jo vetëm ai. Të gjithë politikanët më të lartë që rrezikonin të shkatërronin k

Eduard Halimi dorëzon mandatin e deputetit
  • 2018-02-09

Eduard Halimi dorëzon mandatin e deputetit

Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit, Eduard Halimi, ka dorëzuar sot mandatin e deputetit. Në një postim të gjatë në Facebook, ish-deputeti demokrat tashmë, shkruan se do të nisë një projekt të ri ndërkombëtar network. Sot kam dorëzuar mandatin e deputetit pasi n

Kalendari