Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 14 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paqe midis PD- PS/ Arrihet pakti, kërkohet datë për hapjen e negociatave me BE
  • 2018-02-14

Paqe midis PD- PS/ Arrihet pakti, kërkohet datë për hapjen e negociatave me BE

Pozita dhe opozita behen bashke ne deklaraten ne përfundim të mbledhjes dyditore të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, me te cilen kerkojne nje date per hapjen e negociateve me BE per vendin tone. Lajmin per dakordesine e ka dhene ne mbyllje te mbledhjes socialisti

No Pic available
  • 2018-02-14

Deputeti gjerman: Tahirit ti hiqej imuniteti, presim ndalimin e peshqve të mëdhenj

Raportuesi për Shqipërinë në KE, njëkohësisht deputeti i Grupit Parlamentar të CDU/CSU në Gjermani, Thorsten Frei, ndodhet në Tiranë ku ka pasur takime me të gjitha palët politike dhe ka dhënë së fundmi një deklaratë për shtyp. Frei duke ju referuar procesit të anëtarësimit në

Bushati në Holandë: Europa, më shumë e fokusuar te vetja
  • 2018-02-14

Bushati në Holandë: Europa, më shumë e fokusuar te vetja

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati kthehet në Universitetin ku ka studiuar, pas 18 vjetësh. Ministri Ditmir Bushati ndodhet në Holandë për një vizitë zyrtare të cilën e ka nisur me një seminar në Universitetin e Leiden-it Europa Institute, me një diskutim mbi tem

Holandë, Grapperhaus: Të hapur për të bashkëpunuar me Shqipërinë
  • 2018-02-14

Holandë, Grapperhaus: Të hapur për të bashkëpunuar me Shqipërinë

Ministri holandez për Drejtësinë dhe Çështjet e Sigurisë, Ferdinand Grapperhaus, gjatë një takimi me ministrin Ditmir Bushati në Holandë, është shprehur se vendi i tij është i hapur për të bashkëpunuar me Shqipërinë. Mësohet se gjatë takimit ministrat diskutuan për bashkëpunim

Kalendari