Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 15 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-02-15

Rrebelohet anëtarja e Kryesisë së PD-së, : Duam përgjigje për skandalin Salianj-Duma, për të cilin po flasin të gjithë. Apo e ka Rama.

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Endira Bushati, kërkon nga kryetari i kësaj partie, Lulzim Basha, një reagim zyrtar për skandalin Salianji-Duma. Sipas saj, ky skandal nuk mund të kalojë në heshtje, kur po flasin të gjithë. Nesër ka Kuvend Imagjinoj talljen e Ramës me List

FOTOT: Rama e Ahmetaj përplasen me Gramoz Ruçin
  • 2018-02-15

FOTOT: Rama e Ahmetaj përplasen me Gramoz Ruçin

Gjatë seancës së sotme, fotografët kanë kapur edhe një moment mes kryeparlamentarit Gramoz Ruçi me ministrin Arben Ahmetaj. Ata dukeshin të tensionuar, ndërkohë që në mes ka ndërhyrë edhe kryeministri Edi Rama.(TemA)

800 mln euro investime në ndërtim për 3 vite në Tiranë, nga vijnë këto para?
  • 2018-02-15

800 mln euro investime në ndërtim për 3 vite në Tiranë, nga vijnë këto para?

Çfarë po ndodh me qendrën e Tiranës? Tirana e italianëve të Musolinit dhe ajo e italianëve të Edi Ramës. Oligarkët e kullave dhe kullat e oligarkëve Varianti inteligjent i Erion Veliajt për qendrën e Tiranës. Për këto çështje po diskutohet mbrëmjen e sotme në Të Paekspozuarit. G

Kuvend, Vettingu në polici miratohet me 86 vota pro
  • 2018-02-15

Kuvend, Vettingu në polici miratohet me 86 vota pro

Ligji për Vettingun në është miratuar me procedurë të përshpejtuar gjatë seancës së sotme në Kuvend. Ligji i Vettingut në polici ka marrë 86 vota dhe 1 abstenim Në seancën e sotme është miratuar edhe ligji për Bursën e Energjisë, ku votën pro në parim e kanë dhënë edhe disa

Bushati në Holandë: Koha që BE të hapë dyert për Ballkanin Perëndimor
  • 2018-02-15

Bushati në Holandë: Koha që BE të hapë dyert për Ballkanin Perëndimor

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, gjatë vizitës së tij zyrtare në Holandë, mori pjesë në një aktivitet të organizuar nga Qendra e Hagës për Studime Strategjike dhe ambasada shqiptare në Holandë, ku ndau me parlamentarë holandezë, opinionistë dhe diplomatë,

Basha me deputetë gjermanë e britanikë: Tahiri, dëshmi e kapjes së shtetit nga krimi
  • 2018-02-15

Basha me deputetë gjermanë e britanikë: Tahiri, dëshmi e kapjes së shtetit nga krimi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha priti në takime të veçanta raporterin e Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag, Thorsten Frei dhe anëtarët e Parlamentit Britanik, John Ëhittingdale dhe Martin Vickers. Deputeti gjerman Frei ishte me mision faktmbledhës për përmbushjen nga Shqi

Deti, Meta konsultohet me Moisiun, Mejdanin dhe Berishën
  • 2018-02-15

Deti, Meta konsultohet me Moisiun, Mejdanin dhe Berishën

#td_uid_1_5a85f30981248 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/metaberishaok-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; } #td_ui

Kalendari