Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 18 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Pavarësia, Basha e Kryemadhi takohen edhe në Kosovë
  • 2018-02-18

Pavarësia, Basha e Kryemadhi takohen edhe në Kosovë

Kosova ka pritur delegacione dhe politikanë të shumtë me rastin e 10p-vjetorit të Pavarësisë. Shëtitjes së Pavarësisë i është bashkuar sot në bulevardin e Prishtinës edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila ndoqi punimet e seancës solemne të Kuven

Deputeti i PD: A po fshin Rama me teatrin gjurmët e krimit të tij?
  • 2018-02-18

Deputeti i PD: A po fshin Rama me teatrin gjurmët e krimit të tij?

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka publikuar ditën e sotme disa foto përmes cilave implikon kryeministrin Rama në një falsifikim të mundshëm për sipërfaqen e Teatrit Kombëtar, duke e lëshuar me qira në vitin 1999. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, deputeti

Bushati zhvillon takime të nivelit të lartë në Konferencën e Mynihut
  • 2018-02-18

Bushati zhvillon takime të nivelit të lartë në Konferencën e Mynihut

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati po merr pjesë në sesionin e 54-t të Konferencës së Sigurisë së Munihut. Gjatë punimeve të kësaj konference, Ministri Bushati zhvilloi një takim me homologun e tij spanjoll,  ministrin e Jashtëm dhe Bashkëpunimit në Mbretërin

Kosova bashkon politikën shqiptare, Rama: Duhet president gjithëkombëtar
  • 2018-02-18

Kosova bashkon politikën shqiptare, Rama: Duhet president gjithëkombëtar

Kuvendi i Kosovës zhvilloi sot një seancë solemne, në kuadër të 10-vjetorit të Pavarësisë, ku ishin të pranishëm si të ftuar nderi liderët më të lartë të politikës shqiptare. Rama, Meta, Basha dhe Berisha ishin ulur përkrah njëri tjetrit, ndërsa një fjalim të shkurtër mbajti

Kalendari