Politika

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 22 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Presidenti i Ramës, Ambasada e SHBA: Të zhgënjyer nga gjuha e shkujdesur
  • 2018-02-22

Presidenti i Ramës, Ambasada e SHBA: Të zhgënjyer nga gjuha e shkujdesur

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministri Edi Rama, bërë në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, ku propozoi për të parën herë një president simbol të unitetit kombëtar. Në reagimin e ambasadës amerikane thuhet se janë të zhgënjyer nga

Meta: Të papranueshme idetë për ndarje apo shkëmbime territoresh
  • 2018-02-22

Meta: Të papranueshme idetë për ndarje apo shkëmbime territoresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në takim delegacionin e Këshillit Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë, të kryesuar nga Carl Bildt, ish-Kryeministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme të Suedisë. Presidenti Meta theksoi rëndësinë që ka zgjerimi i BE-së edhe me 6 vendet e Bal

No Pic available
  • 2018-02-22

Bushati merr mbështetjen e Letonisë për hapjen e negociatave

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në kuadër të një turi rajonal në vendet Baltike, zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Letoni. Gjatë takimit me Ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Letonisë, Edgar Rinkevics, ministri Bushati diskutoi për bashkëpun

Basha në Kamëz: 780 familje janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike në janar
  • 2018-02-22

Basha në Kamëz: 780 familje janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike në janar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi disa familje të varfra, të cilat janë hequr padrejtësisht nga skema e ndihmës ekonomike. Në njoftimin e shpërndarë për mediat nga zyra për shty e Partisë Demokratike bëhet me dije se kryedemokrati Basha takoi disa prej këtyre familj

Negociatat, BE zbarkon në Tiranë. Vijnë Juncker e Hahn, mungon Mogherini
  • 2018-02-22

Negociatat, BE zbarkon në Tiranë. Vijnë Juncker e Hahn, mungon Mogherini

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker dhe Komisioneri i Zgjerimit, Johannes Hahn do të ndalen në Tiranë si pjesë e turit të tyre në gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, ku mesazhi që do të përcillet është inkurajimi i reformave për anëtarësimin në BE. Paraprakisht

No Pic available
  • 2018-02-22

Varfëria dhe politika, akuzat në Parlament dhe ndryshimi i liderëve në opozitë

Varfëria i ka mbajtur gjithmonë sytë e shpresës nga politika, por kjo e fundit është interesuar për të sa herë është në opozitë. Shembull i fundit ishte Lulzim Basha, që së bashku me kameran e tij këtë javë shkoi të qante hallet me disa banorë të Kamzës, të cilët kishin humbu

Monika Kryemadhi takon ambasadorin norvegjez në Tiranë
  • 2018-02-22

Monika Kryemadhi takon ambasadorin norvegjez në Tiranë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka shpërndarë në rrjetin social facebook, foto nga takimi me ambasadorin e Novergjisë në vendin tonë. Duke e falenderuar z.Sjaastad për pritjen, kryetarja e LSI-së e cilësoi Norvegjinë, si partnerin më të rëndësishëm pë

Kalendari