Politika

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 24 shkurt 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Basha: Miliona lekë për ekskursion qeveritar, asnjë kacidhe për të varfërit
  • 2018-02-24

Basha: Miliona lekë për ekskursion qeveritar, asnjë kacidhe për të varfërit

Kryeministri Edi Rama nga Berati mbrojti skemën e ndihmës ekonomike që po aplikon qeveria dhe akuzoi opozitën se po manipulon opinionin publik me këtë çështje. Deklarata e Ramës, ka sjellë edhe një reagim të menjëhershëm të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili e ka ilustruar me një vi

No Pic available
  • 2018-02-24

Kujt i foli Rama për ndihmën ekonomike?! Ministrave dhe zyrtarëve lokalë të Beratit

E vërteta e atyre banorëve të Beratit që tentuan dy herë pa sukses të merrnin një shpjegim nga kryeministri, është se janë përjashtuar padrejtësisht nga ndihma ekonomike. Por, shpjegimin për ta Kryeministri vendosi ta japë në një sallë të mbyllur, ku asnjë prej të pranishmëve nu

No Pic available
  • 2018-02-24

Vasili: Rama orienton vendin larg BE dhe SHBA, peng i interesave të errëta

Keqorientimi në rrafshin strategjik të diplomacisë shqiptare, është ekstrakti që paraqet postimi më I fundit i kreut të Grupit të LSI, Petrit Vasili, I cili akuzon kryeministrin Rama si fajtor për dëmtimin e marrëdhënieve të Shqipërisë me BE-në dhe SHBA-të. Per shkak te nje kryemin

Juncker nesër në Tiranë; do të pritet nga Rama. Me Metë takohet të hënën
  • 2018-02-24

Juncker nesër në Tiranë; do të pritet nga Rama. Me Metë takohet të hënën

Kreu i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker mbërrin të dielën në orën 17.30, ku do të pritet me ceremoni ushtarake nga kryeministri Edi Rama. Sipas axhendës, në orën 19.15 është parashikuar konferenca për shtyp Rama-Juncker. Ndërsa takimi me kreun e shtetit Ilir Meta është parashik

Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit
  • 2018-02-24

Kotzias i përgjigjet Bakojanis: Shqipëria po pret autorizimin e Presidentit

Ish-ministrja greke Dora Bakoyannis dy ditë më parë tha se do të thërrasë në interpelancë urgjente ministrin grek Nikos Kotzias për marrëveshjen me Shqipërinë. Vetë Kotzias i është përgjigjur kësaj kërkese në një intervistë për ERT-në. Kotzias: Do të thosha që është një

Basha: Rama hajdut, heqja e ndihmës ekonomike akt kriminal. Ngrijeni zërin!
  • 2018-02-24

Basha: Rama hajdut, heqja e ndihmës ekonomike akt kriminal. Ngrijeni zërin!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha u kërkoi sërish sot shqiptarët të mos durojnë më padrejtësitë që po u bëheshin sipas tij nga qeveria, por të ngrihehen në protesta për të rrëzuar Edi Ramën, të mos heshtin më, por të ngrenë zërin. Në një deklaratë për mediat ditën e

Protestë para ambasadës, Idrizi: Çamëria nuk negociohet, çamët të shpallen minoritet
  • 2018-02-24

Protestë para ambasadës, Idrizi: Çamëria nuk negociohet, çamët të shpallen minoritet

Shoqata Çamëria ka zhvilluar paraditen e sotme një protestë para ambasadës greke në Tiranë. Me pankartat Çamëria është Shqipëri përfaqësues të komunitetit çam kërkuan të drejtat që sipas tyre u takojnë. Kryetari i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi u sh

Kalendari