Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 23 mars 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ndreu: Sjam kandidat për Bashkinë e Lezhës; Alibeaj: Po goditet vetëm PD
  • 2018-03-23

Ndreu: Sjam kandidat për Bashkinë e Lezhës; Alibeaj: Po goditet vetëm PD

Pjerin Ndreu hodhi poshtë zërat mediatikë se ai po projektohet si kandidat i Partisë Socialiste për Bashkinë e Lezhës. Është prodhim i disa militantëve të paditur, ose për të deleguar problemin dhe shmangur nga ajo që është realisht problemi kryesor dhe shqetësohet gjithë Lezha, q

Rama darkon në Stamboll me Erdogan, diskutohet për Aeroportin e Vlorës
  • 2018-03-23

Rama darkon në Stamboll me Erdogan, diskutohet për Aeroportin e Vlorës

Pas takimeve të zhvilluara në Bruksel në kuadër të punimeve të Miqtë e Shqipërisë në Parlamentin Europian, Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Turqisë. Agjencia turke e lajmeve, Anadolu, njofton se Rama është takuar me Erdogan në rezidencën presidenciale Tarabya në Stamboll. Nd

Meta: Gratë në politikë, kontribut për një shoqëri demokratike
  • 2018-03-23

Meta: Gratë në politikë, kontribut për një shoqëri demokratike

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm në forumin Gratë në shërbimin publik, zbatimi i të drejtave, realitete dhe sfida në vendimmarrje, deklaroi se angazhimi i grave dhe vajzave në administratën publike, në politikëbërje apo në vendimmarrjen politike është kontribut i çmuar për një sh

No Pic available
  • 2018-03-23

Përmbytja në Shkodër, Rama-Xhaçka i përvishen Bashës: Propagandë kazani

Shkodra dhe përshkallëzimi i situatës nga përmbytjet duket se kanë kontribuar në një luftë në distancë mes qeverisë dhe opozitës. Mes thirrjeve të njëpasnjëshme të kryebashkiakes Voltana Ademi për shpalljen e gjendjes së emergjencës dhe deklaratave të socialistëve nga terreni p

Rama për Financial Times: Të nisin bisedimet për anëtarësimin e Shqipërisë në BE
  • 2018-03-23

Rama për Financial Times: Të nisin bisedimet për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për prestigjiozen Financial Times  ka kërkuar edhe një herë tjetër nga BE hapjen e negociatave me Shqipërinë si pjesë e zgjerimit të Unionit drejt Ballkanit Perëndimor për të forcuar sigurinë europiane. Ajo qe duam ne tani është thjesht t

Rama: Rusia i ka vënë syrin Ballkanit, BE të hapë negociatat
  • 2018-03-23

Rama: Rusia i ka vënë syrin Ballkanit, BE të hapë negociatat

Hapja e negociatave të anëtarësimit, është kthyer në një kërkesë që zë vend në çdo intervistë të kryeministrit Edi Rama në mediat me influencë ndërkombëtare. Pasi për Politico deklaroi me bindje se Serbia nuk do të integrohet në Bashkimin Europian përpara Shqipërisë, Rama n

Shkarkimi i Lulos, Gjonaj: Garanci për vettingun, rikthen besimin te drejtësia
  • 2018-03-23

Shkarkimi i Lulos, Gjonaj: Garanci për vettingun, rikthen besimin te drejtësia

Vendimin e marrë paraditen e sotme nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për të shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Kushtetueses, Fatos Lulo, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj e ka komentuar nëpërmjet një postimi në Facebook. Për ministren, kemi të bëjmë me një akt që garanton ecuri

Kalendari