Politika

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 21 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-04-21

DASH: Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes

Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin kufizimet në lirinë e shprehjes dhe të shtypit, përfshirë autocensurën dhe frikësimin e gazetarëve shkaktuar nga interesat financiare dhe politike; dhe korrupsi

Miratohet statuti i PD, Paloka: Basha propozoi zgjedhje, ne e kundërshtuam
  • 2018-04-21

Miratohet statuti i PD, Paloka: Basha propozoi zgjedhje, ne e kundërshtuam

Ka zgjatur rreth katër orë, mes debatit dhe përplasjeve mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, ku janë diskutuar e më pas hedhur për votim ndryshimet në statutin e kësaj force politike, që si duket rezultat final ka blindimin e Lulzim Bashës si kryetar. Pas përfundimit të mbledhjes në

Basha i hap rrugën rikthimit të Topallit në PD
  • 2018-04-21

Basha i hap rrugën rikthimit të Topallit në PD

Ish-kryetares së Parlamentit, Jozefina Topalli i është hapur zyrtarisht rruga pëe rikthimin në Partinë Demokratike. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD falë miratimit të ndryshimeve në statut. Kështu, është miratuar propozimi që anëtarë të Këshill

Rama: Në zyrat e shtetit ka grabitqarë e parazitë, interneti shmang abuzimet
  • 2018-04-21

Rama: Në zyrat e shtetit ka grabitqarë e parazitë, interneti shmang abuzimet

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier ku zhvilloi një takim me drejtues vendorë e qendrorë për të folur lidhur me çështjet e punësimit, reformën e tokës dhe ujit. Sipas kreut të qeverisë, në zyrat e shtet ende ka grabitqarë e parazitë që jo vetëm nuk e bëjnë punën e tyre por 

No Pic available
  • 2018-04-21

Topalli Bashës: Largohu se vrave PD-në, smë duhet karrige që të sfidoj

U deshën 4 orë debate në selinë blu, që të arrihej në votimin e statutit të ri të Partisë Demokratike, i cili që prej mbrëmjes së djeshme ka blinduar me plotë gojën pozitën e Lulzim Bashës si lider i forcës kryesore të opozitës, pasi nuk i hap rrugë zgjedhjeve të brendshme. Por

Rama mohon Bashën: Nuk sulmoj të huajt e interesuar për Shqipërinë
  • 2018-04-21

Rama mohon Bashën: Nuk sulmoj të huajt e interesuar për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Facebook për tju përgjigjur akuzave të artikuluara në drejtim të tij nga kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me atë që ky i fundit e cilësoi një fushatë shpifjesh të sponsorizuara nga qeveria e PS kundër Kryetarit të Komisionit të Çështjeve të BE në

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman
  • 2018-04-21

Negociatat, Basha: Rama, financon shpifjet kundër deputetit gjerman

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Edi Rama në vend që të reflektojë për kritikat e drejta të Gunther Krichbaum, ka zgjedhur të ndjekë një fushatë shpifjesh kundër tij. Gjëja më e ndyrë e kësaj fushate që po zhvillohet prej 3 ditësh, është se financohet nga parat

Kalendari