Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 23 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Luan Rama kryqëzon ministren Kumbaro për Himnin Kombëtar
  • 2018-04-23

Luan Rama kryqëzon ministren Kumbaro për Himnin Kombëtar

Publikimi i një videoje, ku nën flamurin që valëvitet dëgjohet himni kombëtar, nën interpretimin e këngëtarëve të ndryshëm, krejt ndryshe nga melodia e toni i zërit në mënyrën sesi jemi mësuar ta dëgjojmë himnin kombëtar, ka sjellë reagime të ndryshme nga komentuesit në FB të

Meta i jep dekoratën Nënë Tereza senatorit italian
  • 2018-04-23

Meta i jep dekoratën Nënë Tereza senatorit italian

Në ambientet e Presidencës janë bërë bashkë në një ceremoni, Kreu i Shtetit Ilir Meta, lideri i PD Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha, por edhe deputetë e përfaqësues të trupit diplomatik. Arsyeja e bashkimit të përfaqësuesve të lartë të politikës, ishte akordimi i dekora

No Pic available
  • 2018-04-23

Dorëhiqet kreu i OMONIA-s: Disa e cilësojnë si biznesin e tyre

Tre viteve në krye të organizatës OMONIA, kreu i saj Leonidha Papa i ka dhënë fund ditën e sotme, teksa në Facebook ka njoftuar dorëheqjen nga detyra. Jap dorëheqjen nga posti i Kryetarit te Përgjithshëm, duke i lëne përgjegjësinë e përfaqësimit deri në zgjedhjet e ardhshme zv. kry

PD braktis komisionet parlamentare, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar
  • 2018-04-23

PD braktis komisionet parlamentare, Basha: Këtë javë nis mobilizimi qytetar

Deputetët e Partisë Demokratike nuk do të marrin pjesë në mbledhjet e komisioneve parlamentare këtë javë. Ky është vendimi i marrë në mbledhjen e grupit parlamentar të hënën në mbrëmje. Mësohet se kryetari Basha ka deklaruar që fokusi i kësaj jave do të jetë tek mobilizimi i qy

Meta pret kryeministrin belg: Të angazhuar për progres të mëtejshëm
  • 2018-04-23

Meta pret kryeministrin belg: Të angazhuar për progres të mëtejshëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim të veçantë Kryeministrin e Mbretërisë së Belgjikës, Charles Michel. Presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë të mira midis dy vendeve, si dhe shprehu mirënjohjen për mbështetjen që Belgjika i ka dhënë Shqipërisë, veçan

Donald Tusk nesër në Tiranë, Rama takohet të enjten me Merkel
  • 2018-04-23

Donald Tusk nesër në Tiranë, Rama takohet të enjten me Merkel

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk mësohet se do të zhvillojë një vizitë ditën e nesërme në vendin tonë. Vizita e Tusk në Tiranë është në kuadrin e një turi tre ditor që Presidenti i Këshillit Europian do të zhvillojë në vendet e Ballkanit Perëndimor. Qëllimi i vizit

Majko me shqiptarët e Çikagos, qendrat fetare kontribut për ruajtjen e traditës
  • 2018-04-23

Majko me shqiptarët e Çikagos, qendrat fetare kontribut për ruajtjen e traditës

Qendrat fetare të themeluara nga komuniteti shqiptar nëpër botë, janë kthyer në vatra të kulturës dhe trashëgimisë shqiptare. Kontribut të paçmuar në këtë aspekt kanë dhënë Kisha Ortodokse Shqiptare Shën Nikolla dhe Qendra Islamike Shqiptaro-Amerikane në Çikago, të vizituara t

Kalendari