Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 25 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lobimi për negociatat, Rama takon kreun e Bundestagut gjerman
  • 2018-04-25

Lobimi për negociatat, Rama takon kreun e Bundestagut gjerman

Dje në Tiranë, Presidenti i KE, Donald Tusk ia bëri të qartë kryeministrit Edi Rama se duhen bindur vendet anëtare që të japin ok për çeljen e negociatave në qershor dhe ky do të jetë një mision jo pak i vështirë. Dhe, kreu i qeverisë, ashtu siç kishte paralajmëruar e nisi fushat

4 pikat e progresit të Shqipërisë, Vlahutin: Vijoni me reformat
  • 2018-04-25

4 pikat e progresit të Shqipërisë, Vlahutin: Vijoni me reformat

Në mbledhjen e sotme të Komisionit të Integrimit, ambasadorja e Bashkimit Europian, Romana Vlahutin ka dorëzuar raportin e BE-së për Shqipërinë. Vlahutin theksoi se vendi ka bërë progres, por ka ende shumë punë për të bërë. Sipas saj, reformat e ndërmarra duhet të thellohen dhe t

Salianji: Të hetohen 315 tenderat e Gjicit; Presidenti i Kukësit: Shihemi në gjyq!
  • 2018-04-25

Salianji: Të hetohen 315 tenderat e Gjicit; Presidenti i Kukësit: Shihemi në gjyq!

Për të dytën ditë radhazi nga selia e Partisë Demokratike, deputeti Ervin Salianji ka azkuar të deleguarin e PS në Kukës, Safet Gjicin se ka përfituar miliona euro tendera pa asnjë konkurs. Sipas deputeti demokrat, Gjici ka arritur të përfitojë plot 250 tendera me anë të dy kompanive

No Pic available
  • 2018-04-25

Rama nis vizitën zyrtare në Gjermani

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot vizitën zyrtare në Gjermani. Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një fotografi nga Gjermania. Mirëmëngjesi, shkruan Rama në Facebook, ku publikon një fotografi nga pritja zyrtare në Gjermani. Kjo vizitë vjen pas rekomandimit për çeljen e

Vettingu ngec tek shifrat, KPK kërkon kohë për gjyqtaren Altina Xhoxhaj
  • 2018-04-25

Vettingu ngec tek shifrat, KPK kërkon kohë për gjyqtaren Altina Xhoxhaj

Shtyhet vendimi përfundimtar në lidhje me fatin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shtyrë në momentin e fundit nxjerrjen e vendimit. Shtyrja është bërë për shkak të kohës që kërkohet në llogaritjen e likuiditetiteve në dekla

Vasili: Autostrada Tiranë-Durrës, si Afganistani pas bombardimeve
  • 2018-04-25

Vasili: Autostrada Tiranë-Durrës, si Afganistani pas bombardimeve

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në Facebook shpreh shqetësimin për gjendjen e autostradës Tiranë-Durrës. Sipas Vasilit, autostrada është bërë si Afganistani pas bombardimeve. Kryeministër duartharë e gojëçarap. Autostrada Tiranë-Durrës

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump
  • 2018-04-25

Mother Jones: LSI loboi përmes rusëve. Meta 15 mijë $/muaj që të takonte Trump

Revista amerikane Mother Jones, e cila pak më parë botoi një raport të detajuar në lidhje me lobimin e Partisë Demokratike në SHBA, vjen me një tjetër investigim që përfshin një tjetër parti shqiptare. Në artikullin e titulluar Kush e paguan Bcuk McKeon-in në favor të një partie shq

Kalendari