Politika

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 26 prill 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Investigimi i Mother Jones, LSI: I hedhim në gjyq, paguhen me paratë e drogës së Edi Ramës
  • 2018-04-26

Investigimi i Mother Jones, LSI: I hedhim në gjyq, paguhen me paratë e drogës së Edi Ramës

Pasi pak kohë më parë botoi raportin e lobimit të PD në SHBA, revista amerikane Mother Jones erdhi me një tjetër investigim ditën e sotme, ku në qendër të tij ishte Lëvizja Socialiste për Integrim. Mother Jones përmendi në shkrimin e saj veprimet misterioze të kompanive offshore në

Rama për Reuters: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik
  • 2018-04-26

Rama për Reuters: Privimi nga BE-ja mund të ushqejë radikalizmin islamik

Privimi i Shqipërisë që një ditë të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian mund të ushqejë radikalizmin islamik në këtë vend dhe të rrezikojë stabilitetin rajonal, tha kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters. Rama, i cili ndodhet në B

Miqtë socialdemokratë gjermanë i kërkojnë Ramës kokën e Tahirit
  • 2018-04-26

Miqtë socialdemokratë gjermanë i kërkojnë Ramës kokën e Tahirit

Michael Roth, ministër për Europën i Gjermanisë Çështja Tahiri duket se nuk e ka ndarë politikën e djathtë dhe të majtë në Gjermani, e cila këmbëngul se reforma në drejtësi nuk mund të bëhet dhe të ketë sukses pas një proces të drejtë ligjor për ish-ministrin. Përveç konser

Bregu: Zgjedhja në KBR, nder dhe një përfaqësim që do ndihmojë Shqipërinë!
  • 2018-04-26

Bregu: Zgjedhja në KBR, nder dhe një përfaqësim që do ndihmojë Shqipërinë!

Majlinda Bregu ishte e ftuar mbrëmjen e së mërkurës në Top Show, ku ndër të tjera foli edhe për pozicionin e saj si Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Ajo thotë se është nder për të, ndërsa shprehet se ky përfaqësim do të jetë një ndihmë për Shq

Rama, qytetarëve: Ja si të ngrini në këmbë ministrin (Video)
  • 2018-04-26

Rama, qytetarëve: Ja si të ngrini në këmbë ministrin (Video)

Kryeministri Edi Rama ka uruar mirëmëngjesi në Facebook, duke prezantuar një rubrikë të re. Rama shkruan se në adresën shqipëriaqëduam.al kushdo mund të denoncojë padrejtësitë dhe të gjejë zgjidhje. Ai jep edhe një rast konkret që ka marrë zgjidhje falë denoncimit në këtë adr

Topalli: PD, parti e kunatit! Deputetët i japin llogari atij për tenderat
  • 2018-04-26

Topalli: PD, parti e kunatit! Deputetët i japin llogari atij për tenderat

Me Lulzim Bashën në krye, Jozefina Topalli është e bindur që Partia Demokratike nuk vjen dot në pushtet. Ajo hedh akuza të forta ndaj kreut të PD-së, madje thotë se PD është shndërruar në një parti familjare. Topalli, që e quan farsë, thotë se edhe Kongresi i së dielës do të mbu

Autori i shkrimit mbi lotimin e LSI: Artikulli i Mother Jones, i bazuar në fakte
  • 2018-04-26

Autori i shkrimit mbi lotimin e LSI: Artikulli i Mother Jones, i bazuar në fakte

Lidhja Socialiste për Integrim reagoi të mërkurën rreth shkrimit të revistës Mother Jones, duke e quajtur atë manipulim, mashtrim, pa fakte dhe të shtrembëruar. Lidhur me deklaratat e LSI-së, Ilir Ikonomi i Zërit të Amerikës mori reagimet e njërit prej autorëve të shkrimit të revist

Kalendari