Politika

Gjithsej 17 lajme të mbledhura për datën 16 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-16

Debati për nenin e ekstradimit, reagon BE

Në Shqipëri, Delegacioni i Bashkimit Europian reagoi lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Duke ju përgjigjur interesimit të Zërit të Amerikës për këtë çështje, duke qenë se i gjithë procesi i Reformës në Drejtësi dhe pake

No Pic available
  • 2018-05-16

Rama uron një ditë të mbarë me një fotoalbum nga takimi me Macron

Kryeministri Edi Rama ka uruar një ditë të mbarë, duke publikuar disa foto nga takimi që zhvilloi dje në Pallatin Elysee me presidentin francez Emmanuel Macron. Mirëmëngjesi dhe me fotoalbumin e takimit dje në Paris me presidentin Macron, ju uroj një ditë të mbarë, shkruan Rama.

No Pic available
  • 2018-05-16

Berlin, diskutim për Shqipërinë në Bundestag

Në një tryezë të rrumbullakët në ambientet e Parlamentit Gjerman u debatua rreth hapjes së negociatave me Shqipërinë. Debati nxori në pah dallimet mes partive të koalicionit qeverisës. Po të qe për socialdemokratin Michael Roth, ministrin e Shtetit për Çështje Evropiane, pranë Min

Xhafaj, Rama: Audiopërgjimi është joautentik. Burg për cilindo e serviri
  • 2018-05-16

Xhafaj, Rama: Audiopërgjimi është joautentik. Burg për cilindo e serviri

Në fund të fjalës së tij të gjatë të mbajtur në mbledhjen e grupit deklaroi se e ka marrë përgjigjen shkencore të audiopërgjimit që sipas tij rezulton të jetë joautentik dhe një mashtrim i pastër i hedhur në skenë qëllimisht për të destabilizuar vendin dhe për ti vënë shkopi

Xhafaj, Rama: Opozita, maskaradë destabilizuese. Hetim ndërkombëtar
  • 2018-05-16

Xhafaj, Rama: Opozita, maskaradë destabilizuese. Hetim ndërkombëtar

Kryeministri Edi Rama e nisi fjalën e tij në mbledhjen e grupit parlamentar me përshtypjet nga vizita e tij një ditë më parë në pallatin Elize, në Francë ku shprehu optimizmin e marrë nga presidenti Emanuel Macron për reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare. Por sipas Ramës, opozita

Petrit Vasili: BE në Tiranë gënjen për nenin e ekstradimeve
  • 2018-05-16

Petrit Vasili: BE në Tiranë gënjen për nenin e ekstradimeve

Petrit Vasili, në një status në Facebook, thotë se delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë gënjen lidhur me debatin e hapur mbi ndryshimin e nenit për ekstradimet në Kodin e Procedurës Penale. Delegacioni i BE-së sqaroi se ka patur variante të ndryshme rreth Nenit 491 (f) të Kodit t

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para Ministrisë së Brendshme
  • 2018-05-16

Rama mbledhje për Xhafajn, PD protestë para Ministrisë së Brendshme

Edi Rama nuk është shprehur ende për audio-përgjimin e publikuar nga PD, 2 ditë më parë. Por përmes një statusi në Facebook, vetë kryeministri, menjëherë pas kthimit nga Franca, lajmëroi se për këtë çështje do të flasë sot përpara grupit parlamentar socialist. Mbledhja e grupit

Kalendari