Politika

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 17 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-05-17

Ekstremistët grekë mblidhen në Bularat, rikthejnë tezat e Vorio Epirit

Në Bularat të Dropullit gjatë fundjavës së shkuar përfaqësues të qarqeve ekstremiste greke si dhe anëtarë të organizatës Lëvizja për Ringjalljen e Vorio Epirit, kanë zhvilluar aktivitete në përkujtim të Protokollit të Korfuzit, të vitit 1914, duke risjellë në vëmendje tezat

Protestë para Kuvendit për largimin e Xhafës: Uo pasha çu bë me mallin tim?
  • 2018-05-17

Protestë para Kuvendit për largimin e Xhafës: Uo pasha çu bë me mallin tim?

Ndërkohë që Kuvendi po zhvillonte seancën plenare, një grup të rinjsh të Partisë Demokratike kanë protestuar për largimin e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Me pankarta në duar, ata kanë sjellë në kujtesë edhe njëherë bisedën në audio-përgjimin e vëllait të ministrit t

Basha: Audio-përgjimi autentik. Terror policor e mafioz ndaj bashkëpunëtorit X
  • 2018-05-17

Basha: Audio-përgjimi autentik. Terror policor e mafioz ndaj bashkëpunëtorit X

Në seancën e sotme parlamentare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij janë nën presion të tmerrshëm nga banda Xhafaj. Agron Xhafaj duhet të ishte nën arrest dhe nën hetim ng

Spartak Braho betohet si deputet i Kuvendit
  • 2018-05-17

Spartak Braho betohet si deputet i Kuvendit

Spartak Braho është betuar në Kuvend si deputeti më i ri një javë pas marrjes së mandatit nga KQZ. Ai zëvendësoi postin e lënë nga Saimir Tahiri, i cili dha dorëheqjen nga mandati për tiu dorëzuar drejtësisë si qytetar i thjeshtë. Seanca e sotme plenare nisi pikërisht me këtë pro

Audio-përgjimi, zyrtarët e PD refuzojnë të paraqiten në Prokurori
  • 2018-05-17

Audio-përgjimi, zyrtarët e PD refuzojnë të paraqiten në Prokurori

Deputetët e Partisë Demokratike, Ervin Salinaji dhe Enkelejd Alibeaj kanë refuzuar të paraqiten ditën e sotme në Prokurori, të thirrur nga kjo e fundit lidhur me audiopërgjimin rreth vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Kanë qenë vetë deputetë demokratë ata që kanë k

Akuzat e Taulant Ballës për PD, Manjani: Qeveria luajti nga fiqiri! Rrodhën fare
  • 2018-05-17

Akuzat e Taulant Ballës për PD, Manjani: Qeveria luajti nga fiqiri! Rrodhën fare

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla i quajti rivalët politikë të PD një organizatë e rrezikshme që ka prodhuar inskenime mafioze e kriminale për të shantazhuar shtetin dhe ministrin që lufton krimin, por për ish aleatin e tij qeveritar Ylli Manjanin PS ka rrjedhur fare. Ua ua ua ua ua! Rro

Dëshmitari X, PS: Përgjimi inskenim mafioz, PD organizatë e rrezikshme
  • 2018-05-17

Dëshmitari X, PS: Përgjimi inskenim mafioz, PD organizatë e rrezikshme

Rrëfimi i Albert Veliut dhe deklarata paralajmëruese nga Lulzim Basha se PS do likuidojë dëshmitarin e audio-përgjimit me Agron Xhafajn, ka bërë që nga Partia Socialiste të reagojnë zyrtarisht me Taulant Ballën, që e ka cilësuar PD-në një organizatë të rrezikshme për demokracinë e

Kalendari