Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 20 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paloka: Rama mohoi sy më sy aferën Xhafaj. Protestoni me PD më 26 maj
  • 2018-05-20

Paloka: Rama mohoi sy më sy aferën Xhafaj. Protestoni me PD më 26 maj

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një konferencë për mediat ditën e sotme akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se janë të implikuar në trafikun e drogës dhe se po shkatërrojnë provat. Xhafaj ftoi edhe një herë shqiptarët, pavarëiosh

Çështja Xhafaj, Balla nga Librazhdi: Shantazh ndaj ministrit dhe qeverisë
  • 2018-05-20

Çështja Xhafaj, Balla nga Librazhdi: Shantazh ndaj ministrit dhe qeverisë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, gjatë turit të llogaridhënies së Qeverisë në Librazhd, ka folur edhe në lidhje me akuzat e opozitës ndaj Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Sipas Ballës, në këtë inskenim janë të përfshirë, jo vetëm politika

Hartuesi i reformës: Vettingu, jo në drejtimin e duhur
  • 2018-05-20

Hartuesi i reformës: Vettingu, jo në drejtimin e duhur

Artan Hoxha është njëri nga ekspertët e nivelit të lartë që dy vjet më parë u angazhua me profesionistët e ligjit për ndryshimet kushtetuese. Por Profesori Hoxha që gjithashtu është njeri prej flamurtarëve të vettingut, ngre zërin ndaj ritmeve të reformës. Në një intervistë p

Paloka: Rama mohoi sy më sy aferën Xhafaj. Protestoni më 26 maj
  • 2018-05-20

Paloka: Rama mohoi sy më sy aferën Xhafaj. Protestoni më 26 maj

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka në një konferencë për mediat ditën e sotme akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se janë të implikuar në trafikun e drogës dhe se po shkatërrojnë provat. Xhafaj ftoi edhe një herë shqiptarët, pavarëiosh

Kalendari