Politika

Gjithsej 15 lajme të mbledhura për datën 21 maj 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Audio-përgjimi vijon, Salianji: Agroni flet për 100 kg e sipër te pjesa tjetër
  • 2018-05-21

Audio-përgjimi vijon, Salianji: Agroni flet për 100 kg e sipër te pjesa tjetër

Përreth dy orë, deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka dëshmuar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për audio-përgjimin e Agron Xhafajt dhe Alber Veliut. Gjatë largimit nga Prokuroria, Salianji tha për mediat se nuk ka besim tek organi i akuzës, pasi, sipas tij, është 100% n

PD-PS përplasen te Ligjet për Xhafajn, Manja: Sështë komisioni i Babales ky
  • 2018-05-21

PD-PS përplasen te Ligjet për Xhafajn, Manja: Sështë komisioni i Babales ky

Ashtu siç ishte parashikuar, me një protestë të paralajmëruar për ditën e shtunë, çështja Xhafaj ka nisur prej ditës së sotme të dominojë debatin mes palëve politike dhe sheshbeteja e parë ka qenë Komisioni i Ligjeve, të cilin opozita e ka braktisur pas përplasjeve të ashpra me s

Pritej në Prokurori, Alibeaj në Spaç: Metastazat e komunizmit po ringjallen
  • 2018-05-21

Pritej në Prokurori, Alibeaj në Spaç: Metastazat e komunizmit po ringjallen

Enkelejd Alibeaj është një nga tre zyrtarët e Partisë Demokratike, që për të ditë me rradhë publikuan prova e fakte, të cilat sipas selisë blu tregojnë si ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i ka dhënë imunitet të vëllait trafikant droge përballë ligjit. Për këtë arsye Alibeaj

Revolta e Spaçit, Meta: E shkuara të trajtohet me transparencë e drejtësi
  • 2018-05-21

Revolta e Spaçit, Meta: E shkuara të trajtohet me transparencë e drejtësi

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ambasadorja e BE-së Romana Vlahutin dhe përfaqësues fetarë e jo vetëm përkujtuan sot 45-vjetorin e revoltës në burgun e Spaçit. Në fjalën e mbajtur presidenti Ilir Meta vlerësoi revoltën e 45 viteve më parë, duke thënë se heronjtë e Spaçit sakr

Bardhi: Prokuroria ti japë drejtim hetimeve, të pyeten Rama dhe Xhafaj
  • 2018-05-21

Bardhi: Prokuroria ti japë drejtim hetimeve, të pyeten Rama dhe Xhafaj

Ka zgjatur rreth 45 minuta dëshmia e ekspertit të çështjeve ligjore në PD, Gazmend Bardhi në ambientet e Prokurorisë për Krimet e Rënda. Ai është paraqitur në organin e akuzës në cilësinë e personit që ka të dhëna të vlefshme për audio-përgjimin e prezantuar në selinë blu, ku

Bushati në Dropull: Ligji i minoriteteve, më moderni
  • 2018-05-21

Bushati në Dropull: Ligji i minoriteteve, më moderni

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në turin e llogaridhënies në Grapsh të Dropullit. Ligji i minoriteteve, tha ai, është më moderni dhe Shqipëria është një nga vendet anëtare të Konventës kuadër që ka një ligj të tillë. Ligj mjaft modern dhe Shq

Protesta e 26 majit, Basha: Mos ta lëmë fatin në duart e krimit
  • 2018-05-21

Protesta e 26 majit, Basha: Mos ta lëmë fatin në duart e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka kujtuar 45-vjetorin e revoltës së Spaçit. Në një postim në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se xhelatët e Spaçit dhe pasardhësit e tyre vijojnë të qeverisin vendin bashkë me krimin dhe sipas tij po vrasin pak nga pak çdo ditë shpr

Kalendari