Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 qershor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-06-21

Meta takon Orban: Mbështetës i fortë i hapjes së negociatave

Presidenti Ilir Meta ndodhet prej dy ditësh në Hungari, ku po zhvillon takime të nivelit të lartë, në atë që shihet si një vizitë për të rrëmbyer edhe një po për çeljen e negociatave të anëtarësimit me BE në 28 qershor. Sot nëpërmjet Facebook, Kreu i Shtetit ka njoftuar se ka p

PD-LSI, letër të përbashkët: Opozitës iu ndërpre e drejta e fjalës, seanca nul
  • 2018-06-21

PD-LSI, letër të përbashkët: Opozitës iu ndërpre e drejta e fjalës, seanca nul

Kryetarët e grupeve parlamentare të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, dolën me një letër të përbashkët mbi zhvillimet gjatë seancës së kësaj të enjteje. Në letrën e Edmond Spaho dhe Petrit Vasili thuhet se seanca shënoi një akt të paprecedentë në histo

Integrimi në BE, De Telegraaf: Holanda bllokon negociatat për Shqipërinë
  • 2018-06-21

Integrimi në BE, De Telegraaf: Holanda bllokon negociatat për Shqipërinë

Holanda duket se nuk është ende e bindur për integrimin e vendit tonë në Bashkimin Europian. Në një artikull të publikuar, gazeta holandeze “De Telegraaf” paralajmëron se vendi i tyre do votojë kundër në Bruksel më 28 dhe 29 qershor. Artikulli me titull Holanda bllokon pran

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren
  • 2018-06-21

LSI kundër Bashës? Luan Rama i kërkon Ruçit të lirojë foltoren

Deputetët e LSI herë pas here po tregojnë edhe me deklarata edhe me veprime që nuk janë në sintoni me Partinë Demokratike, madje as me kryetaren Kryemadhi apo numrin një të grupit parlamentar, Vasili. Fillimisht këtë të enjte shenja luhatjeje dha Luan Rama. Ndërsa foltorja ishte e bllok

PO-ja gjermane për negociatat? Bushati falënderon Merkel e thumbon Bashën
  • 2018-06-21

PO-ja gjermane për negociatat? Bushati falënderon Merkel e thumbon Bashën

Duket se zërat për një PO nga Gjermania më 28 qershor në Samitin e BE-së, për çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë po qartësohen dhe këtë e konfirmon deklarata e Knut Fleckenstein për DË. Pavarësisht se ka endë zëra skeptikë si Franca e presidentit Macron, ministr

Negociatat, Fleckenstein: Franca skeptike, Gjermania një po të qartë
  • 2018-06-21

Negociatat, Fleckenstein: Franca skeptike, Gjermania një po të qartë

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Kunt Fleckenstein, ka deklaruar se Gjermania është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë. Në një intervistë për DW-en, eurodeputeti gjerman ka thënë se sinjalet janë tashmë të qarta dhe se sipas ytij nuk ka çelje negociatash me

No Pic available
  • 2018-06-21

Në Rodos për Sigurinë, Bushati: Me Kotzias çojmë para axhendën dypalëshe

Në Rodos të Greqisë ka filluar Konferenca e 3-të për Sigurinë dhe Stabilitetin, me pjesëmarrjen e 25 përfaqësive nga vendet e Europës Juglindore, të Mesdheut, të Lindjes së Mesme, OKB-së, Organizmit për Bashkëpunimin e Vendeve Arabe, si dhe vëzhguesve nga Vietnami, Kolumbia dhe Indo

Kalendari