Politika

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 12 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kontratë e re lobimi, Basha: Strategji për çmontimin e shtetit kriminal
  • 2018-07-12

Kontratë e re lobimi, Basha: Strategji për çmontimin e shtetit kriminal

Muajin e kaluar Partia Demokratike nënshkroi një marrëveshje të re lobimi me një firmë amerikane për një shumë prej 40 mijë dollarësh. I pyetur ga VOA se për çfarë i duhet partisë së tij lobimi në Uashington, kryedemokrati Lulzim Basha tha se problemet kryesore me të cilat përball

No Pic available
  • 2018-07-12

Vettingu i ngadaltë, Basha: Rezultati i reformës në drejtësi, zero

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Uashington, ku të enjten mori pjesë në një konferencë të organizuar nga Instituti “Hudson”, lidhur me marrëdhëniet transatlantike. Në një intervistë për Zërin e  Amerikës, Basha u ndal te problemet e fundit me të ci

No Pic available
  • 2018-07-12

Kufiri i ri detar, Manjani: Tradhti e pastër ndaj Shqipërisë!

Teksa nga Brukseli, dy kryeministrat Edi Rama dhe Aleksis Tsipras kanë dhënë sinjale të qarta për një marrëveshje të re për ndarjen e kufirit detar që mund të firmoset së shpejti, në Tiranë zëri i parë kundër asaj çka po diskutohet nga grupet negociatore është ish-ministri i Drej

Ruçi nga Varshava: Vendet tona duhet të kenë yll polar BE-në
  • 2018-07-12

Ruçi nga Varshava: Vendet tona duhet të kenë yll polar BE-në

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ndodhet në Varshavë, ku po merr pjesë në Samitin e Kryetarëve të Parlamenteve të Evropës Qendrore e Lindore, si edhe në kremtimin e 550 vjetorit të parlamentarizmit në Poloni, në datat 12-13 korrik. Ruçi është i ftuar nga kryetari i Senatit dhe kryetari i

Terrorizmi, Basha në SHBA : Të kemi qëndrim unik në NATO (Video)
  • 2018-07-12

Terrorizmi, Basha në SHBA : Të kemi qëndrim unik në NATO (Video)

Teksa gjysma e qeverisë prej mëse një jave gjendet jashtë vendit, si pasojë e pjesëmarrjes në dy samite të rëndësishme si ai i Ballkanit Perëndimor në londër dhe NATO-s në Bruksel, një axhendë thuajse të ngjashme duket se ka pasur edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Ai ka nisur vizitë

Teatri, PD: Përgjysmimi i çmimit të tokës, pjesë e planit mafioz
  • 2018-07-12

Teatri, PD: Përgjysmimi i çmimit të tokës, pjesë e planit mafioz

Deputetja demokrate Jorida Tabaku, tha se Edi Rama po përdor Fusha sh.p.k si kompani guackë për pastrimin e parave të pista të drogës dhe korrupsionit. Ajo deklaroi se PD ka paraqitur me fakte sesi në 4 vjet, Edi Rama i dha Fusha sh.p.k rreth 80 milionë tendera publikë, pasi kjo kompani bë

Rama, shtrëngim duarsh me Trump në Bruksel
  • 2018-07-12

Rama, shtrëngim duarsh me Trump në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto në rrjetin social Facebook, ku shfaqet duke shtrënguar duart me presidentin amerikan Donald Trump. Rama nuk bën asnjë komente rreth fotos, vetëm shkruan: Fotoja e ditës. Ndërsa, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka jep detaje rreth këtij takimi. Në

Kalendari