Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 16 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Koncesionet, Vasili, letër Ruçit: Nisma e LSI u bllokua qëllimisht
  • 2018-07-16

Koncesionet, Vasili, letër Ruçit: Nisma e LSI u bllokua qëllimisht

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili në një letër dërguar kryetarit të Parlamentit, Gramoz Ruçi kërkon që të Kuvendi të mos shkelë me rregulloren duke anashkaluar qëllimisht propozimin e ligjvënësve të opozitës. Në letrën e tij, Vasili thotë se projekti i LSI-së është shty

Prapaskena, Spiegel: Trump lavdëroi vetëm Shqipërinë në samitin e NATO-s
  • 2018-07-16

Prapaskena, Spiegel: Trump lavdëroi vetëm Shqipërinë në samitin e NATO-s

Der Spiegel, media prestigjioze gjermane ka rrëfyer në një shkrim të gjatë çfarë ndodhte në korridoret e selisë së NATO-s në momentet e pushimit gjatë samitit mjaft të rëndësishëm të javës së shkuar. Mes rreshtave media gjermane flet dhe për Shqipërinë. Sipas Spiegel, në fjal

Hahn në Shkup dhe Tiranë, injoron Ivanovin dhe Bashën
  • 2018-07-16

Hahn në Shkup dhe Tiranë, injoron Ivanovin dhe Bashën

Ashtu siç dhe bëri të ditur në samitin e Londrës, eurokomisioneri për zgjerimi Johannes Hahn do të nisë vizitën zyrtare në Shkup dhe Tiranë më 17 korrik. Vizita vjen pas vendimit të Këshillit që vendosi rrugën e hapjes në negociatave për anëtarësim në qershor të 2019, me Maqedo

No Pic available
  • 2018-07-16

PS shtyn Asamblenë në shtator, Balla dush të ftohtë ministrave të Ramës

Asambleja Parlamentare e Partisë Socialiste nuk do të mblidhet në korrik , siç dhe ishte paralajmëruar, por në shtator. Në mbledhjen e grupit të Partisë Socialiste, burime nga PS bëjnë të ditur se analiza dhe bilanci i qeverisjes do të bëhet pas pushimeve. Mësohet se kreu i grupit, Ta

Kalendari