Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 19 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Vota për TK, opozita braktis seancën; Balla: Deputetë të LSI i bën rreng Bitrit
  • 2018-07-19

Vota për TK, opozita braktis seancën; Balla: Deputetë të LSI i bën rreng Bitrit

Pas fjalës së mbajtur nga Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, seanca e sotme parlamentare ju rikthye punimeve normale, por pa shmangur tensionin e reflektuar në dy seancat paraardhëse. Fjalën e mori kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, i cili riktheu vëmendjen te

Harrohen kritikat. Ruli përqafon Bashën, Berisha qesh me Metën e Ruçin (Foto)
  • 2018-07-19

Harrohen kritikat. Ruli përqafon Bashën, Berisha qesh me Metën e Ruçin (Foto)

Ceremonia që u zhvillua në Kuvend për vendosjen e bustit të ish-kryeparlamentarit demokrat Pjetër Arbnori, bëri bashkë të majtë e të djathtë, teksa objektivi i LSA arriti të fiksojë hatërmbetje, injorime, por edhe përqafime e batuta mes miqve dhe rivalëve politikë. Arbnori i cilësu

Kitaroviç në Kuvend: Shqiptarët sakrifikuan për Kroacinë. Ne sharrojmë!
  • 2018-07-19

Kitaroviç në Kuvend: Shqiptarët sakrifikuan për Kroacinë. Ne sharrojmë!

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ishte e pranishme paraditen e së enjtes në Kuvendin e Shqipërisë, nga ku deklaroi se Shqipëria ka qenë mik i Kroacisë kur miqtë ishin të paktë. Shumë shqiptarë sakrifikuan jetën e tyre për Kroacinë dhe ne nuk harrojmë, tha Kitaroviç. Ha

Thuaji hajdut, Berisha këshillë Leskajt. Ironizon Majkon: Pandeli, mos fol se
  • 2018-07-19

Thuaji hajdut, Berisha këshillë Leskajt. Ironizon Majkon: Pandeli, mos fol se

Teksa mori fjalën në seancën e sotme plenare për ti dhënë një këshillë kreut të KLSH-së, Bujar Leska, për ti quajtur hajdutë anëtarët e qeverisë, ish-kryeministri Sali Berisha ironizoi edhe ministrin e Diasporës Pandeli Majko. Herë tjetër ki parasysh tu drejtohesh hajdut dhe kryeh

Topalli rikthehet në Kuvend. Injoron Bashën, miqësore me Majkon e Ruçin
  • 2018-07-19

Topalli rikthehet në Kuvend. Injoron Bashën, miqësore me Majkon e Ruçin

Ajo është deklaruar një armike e Lulzim Bashës dhe krah rivalëve të tjerë të kryetarit të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli u rikthye sot në Parlament në ceremoninë për përurimin e bustit të Pjetër Arbnorit, një nga figurat më të njohura të PD. Figura e politikanit dhe shkri

Meta vlerëson homologen Kitaroviç me Dekoratën e Flamurit
  • 2018-07-19

Meta vlerëson homologen Kitaroviç me Dekoratën e Flamurit

Në një ceremoni solemne të zhvilluar në Pallatin e Brigadave, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me Dekoratën e Flamurit Kombëtar Presidenten e Kroacisë, Znj. Kolinda Grabar-Kitaroviç. Meta tha se vlerëson lart rolin dhe mbështetjen e Presidentes Grabar-Kitaroviç për Shqipëri

Të majtë e të djathtë nderojnë Pjetër Arbnorin, busti në lulishten e Kuvendit
  • 2018-07-19

Të majtë e të djathtë nderojnë Pjetër Arbnorin, busti në lulishten e Kuvendit

Lulishtja e godinës së Kuvendit, priti sot në gjirin e saj Pjetër Arbnorin, një nga drejtuesit më të vlerësuqar të Parlamentit shqiptar, i cili nderohet kështu pas vdekjes me një bust që të kujtohet gjithmonë ndër vite. Në ceremoninë e vendosjes së bustit të Arbnorit ishin të pra

Kalendari