Politika

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 20 korrik 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-07-20

Basha takon Kitaroviç: Shkëmbime territoresh? Hapet kutia e Pandorës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me presidenten e Kroacisë, Kolinda-Grabar Kitaroviç. Gjatë fjalës së tij lideri i PD-së shprehu angazhimin e tij për të vijuar bashkëpunimin e suksesshëm me Kroacinë. Po ashtu Basha theksoi domosdoshmërinë e ngrit

Bushati në Budva: Zgjerimi i BE të sjellë transformim shoqëror në Ballkan
  • 2018-07-20

Bushati në Budva: Zgjerimi i BE të sjellë transformim shoqëror në Ballkan

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati mori pjesë në Takimin e tretë të Ministrave të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Malit të Zi dhe Kroacisë të zhvilluar në Budva. Gjatë takimit tre Ministrat e Jashtëm u fokusuan në bilancin e Samitit të NATO-s në Bruksel, S

Magjistratura, LSI: Jo bashkëpunim me këtë mazhorancë moniste
  • 2018-07-20

Magjistratura, LSI: Jo bashkëpunim me këtë mazhorancë moniste

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cilëson dështim të mazhorancës mbetjen e vendit pa gjykata. Në një reagim në Facebook, Kryemadhi shprehet se sot Shqipëria është në një situatë që krahasohet vetëm me diktaturat dhe regjimet moniste. Qeveria e mazhoranca moniste duhet të kuptoj

Emergjencat civile, Meta takon ministrin e Brendshëm të Kosovës
  • 2018-07-20

Emergjencat civile, Meta takon ministrin e Brendshëm të Kosovës

Kreu i shtetit Ilir Meta në një takim me ministrin e Brendshëm të Kosovës, Bejtush Gashi shprehu kënaqësinë për rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave me Kosovën nga ana e Komisionit Evropian, duke shpresuar që dhe Parlamenti dhe Këshilli të japin dritën jeshile. Presidenti

Teatri, Basha: Projekt mafioz, asnjë reagim nga KE-OSBE në Tiranë
  • 2018-07-20

Teatri, Basha: Projekt mafioz, asnjë reagim nga KE-OSBE në Tiranë

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike ka akuzuar kryeministrin Rama se me ligjin për Teatrin Kombëtar po gllabëron çdo pronë të qytetarëve duke shkelur liritë themelore të njeriut. Basha tha se projekti për teatrin është një aferë mafioze, ku sipas tij, ram

Kalendari