Politika

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 10 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Inteligjenca iraniane kërcënon ministrin Majko? Ja paralajmërimi i SHBA-ve
  • 2018-08-10

Inteligjenca iraniane kërcënon ministrin Majko? Ja paralajmërimi i SHBA-ve

Ministri i Diasporës në vendin tonë, Pandeli Majko, është kërcënuar me jetë dhe i është kërkuar të shtojë sigurinë personale. Lajmi bëhet i ditur nga media amerikane Fox Neës, ku në një artikull të kësaj të fundit, thuhet se ish-kryeministri shqiptar Pandeli Majko i tha Fox News

Kufiri Kosovë-Serbi. Shehu e fajësoi si ideator, Majko: Papërgjegjshmëri!
  • 2018-08-10

Kufiri Kosovë-Serbi. Shehu e fajësoi si ideator, Majko: Papërgjegjshmëri!

Kufiri Kosovë-Serbi është tema më e nxehtë e kësaj vere, që ka ngritur në hava politikën edhe në Shqipëri, ku qeveria dhe opozita duket se mbështesin ide të ndryshme për zgjidhjen e çështjes. Në një postim të bërë sot në Facebook, ministri i Diasporës, Pandeli Majko i përgjig

No Pic available
  • 2018-08-10

Debati mbi ndarjen, Princ Leka II: Shqipëri-Kosovë të bashkohen në monarki

Në kulmin e debatit për ndarjen e Kosovës apo një rikorigjimi kufijsh me Serbinë, që ka vendosur përballë dy liderë historikë si Hashim Thaçi e Sali Berisha, por edhe aktorë të tjerë të klasës politike në dy vendet, një mendim për çështjen e ka dhënë edhe Princ Leka II. Zgjidh

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe
  • 2018-08-10

Baza e NATO-s në Kuçovë, shtypi rus: Skema e Shqipërisë së Madhe

Baza e re e NATO-s që do të nisë të ndërtohet brenda këtij viti në Shqipëri, ka shkaktuar shqetësim tek Rusia, e cila e cilëson pozitën e Aleancës në Ballkan si një kërcënim ushtarak për kufijtë e saj. Në një shkrim me titullin New NATO baze in AlbaniaThreatens Escalation of Grea

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet
  • 2018-08-10

30 vite nga varja e Havzi Nelës, Basha: E keqja mund të përsëritet

Në një postim në rrjetet sociale, kryetari i PD-sës Lulzim Basha, ka shkruar një mesazh në përkujtim të 30 vjetorit të vrasjes së poetit Havzi Nela. Basha thekson në mesazhin e tij se Mbi një komb të tërë rëndon edhe sot mëkati për varjen në litar të një poeti për vargjet e tij

PD: Prokuroria nuk heton 129 zyrtarët e paditur nga KLSH
  • 2018-08-10

PD: Prokuroria nuk heton 129 zyrtarët e paditur nga KLSH

Partia Demokratike, ka akuzuar sot prokurorinë e cila nuk po heton zyrtarët e korruptuar pavarësisht se Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar penalisht 129 zyrtarë. Gjatë një deklarate për mediat, deputetja Dhurata Çupi evidentoi abuzimin në vlerën e 19 milionë eurove vetëm përsa i

Kalendari