Politika

Gjithsej 4 lajme të mbledhura për datën 17 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ethet e Nilit, Vasili: Europa në alarm, shteti ynë me pushime!
  • 2018-08-17

Ethet e Nilit, Vasili: Europa në alarm, shteti ynë me pushime!

Kreu i grupit të LSI-së në kuvend, Petrit Vasili ka reaguar për situatën me sëmundjen ngjitëse të Nilit, për të cilën thotë se qeveria jonë është me pushime për këtë emergjencë. Vasili thotë se rastet në Ballkan nuk kanë munguar, aty ku janë shënuar viktima nga sëmundja e Ni

No Pic available
  • 2018-08-17

Gushti i politikës, çështjet mbeten pezull, parlamentarët nuk prishin pushimet

Në fund të korrikut Gramoz Ruçi shpërndau Parlamentin duke paralajmëruar deputetët se ekzistonte mundësia që të ndërprisnin pushimet për një seancë të jashtëzakonshme, që përveç emrave për Gjykatën Kushtetuese, shpresohej se do të zgjidhte ngërçin me Shkollën e Magjistratur

Akuzat e PD për lidhje me Shullazin, Çyrbja: Nuk do arrijnë të më dëmtojnë imazhin
  • 2018-08-17

Akuzat e PD për lidhje me Shullazin, Çyrbja: Nuk do arrijnë të më dëmtojnë imazhin

Deputeti socialist Jurgis Çyrbja ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike për lidhje me bandën e Emiljano Shullazit. Çyrbja shkruan në Facebook se këto lajme vere nuk do ia arrijnë qëllimin për ti dëmtuar imazhin. Korrekt para ligjit dhe para zgjedhësve Jam i detyruar të jap një

PD: Deputeti i PS-së Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit
  • 2018-08-17

PD: Deputeti i PS-së Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit

Deputeti i Partisë demokratike, Enkelejd Alibeaj deklaroi se deputeti i PS Jurgis Çyrbja është anëtar i bandës së Shullazit Alibeaj tha se sot në burg duhet të jetë edhe Çyrbja, i cili nga provat e dala rezulton se ka bashkëpunuar me bandën e Emiljano Shullazit në grabitjen e pronave

Kalendari