Politika

Gjithsej 5 lajme të mbledhura për datën 18 gusht 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Akademia 100 fshatrat, Rama: Do përfshijmë universitete të huaja në projekt
  • 2018-08-18

Akademia 100 fshatrat, Rama: Do përfshijmë universitete të huaja në projekt

Kryeministri Edi Rama foli nga Jala në lidhje me programin e ri Akademia e 100 fshatrave. Ai deklaroi se ky projekt ndihmon në zhvillimin në disa drejtime të Shqipërisë rurale. Rama bëri me dije se në këtë projekt do të ketë një bashkëpunim edhe me universitetet e huaja. Janë 100 fsh

No Pic available
  • 2018-08-18

Nazarko: Debati i kufijve, lëvizje taktike e Thaçit

Prej vitesh Mentor Nazarko e njeh nga afër realitetin politik dhe shoqëror në Kosovë. Ai i hedh ujë, zjarrit të reagimeve ndaj deklaratave të presidentit Thaçi për korrigjimin e kufijve, duke kërkuar Luginën e Preshevës. Nuk kam informacione zyrtare dhe as nuk përfaqësoj qëndrim zyrt

Paloka publikon videon: Rama me helikopter nga Vlora në Himarë
  • 2018-08-18

Paloka publikon videon: Rama me helikopter nga Vlora në Himarë

Deputeti demokrat Edi Paloka ka postuar një video në Facebook, ku sipas tij një helikopter ka marrë kryeministrin Edi Rama nga Vlora deri në Himarë. Paloka shkruan se është i njëjti helikopter që është filmuar edhe te vila e Ramës pak ditë më parë. Cmenduria dhe paturpesia e ketij k

Koncensionet, Vasili: Italia i anuloi, qeveria e Tiranës vazhdon hajdutërinë
  • 2018-08-18

Koncensionet, Vasili: Italia i anuloi, qeveria e Tiranës vazhdon hajdutërinë

Impakti i tragjedisë së Gjenovës në Shqipëri duket se nuk do të jetë vetëm njerëzor për shkak të vdekjes së dy të rinjve në rrëzimin e urës Morandi, por edhe politik. Këtë të lë të kuptosh postimi i fundit në Facebook i kreut të grupit të LSI, Petrit Vasili, i cili duke iu re

No Pic available
  • 2018-08-18

Përgjimet, PD: Jurgis Çyrbja ushtar i Shullazit! Rama e mbron nga arrestimi

Ushtari i Shullazit. Ky është etiketimi që i bëri sot deputetit socialist të Durrësit, Jurgis Çyrbja, kolegu i tij demokrat Ervin Salianji nga selia blu, teksa kërkoi reagimin e Prokurorisë pasi ai është përgjuar në biseda telefonike me bandën e kriminelit famoz, kur negociohej për ç

Kalendari