Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 14 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-14

Basha: Korrupsioni i qeverisë Rama po na varfëron çdo ditë

Kreu demokrat Lulzim Basha e ka nisur ditën duke postuar një video në Facebook, ku tregon se si po varfërohen shqiptarët nën qeverisjen e Edi Ramës. Sipas Bashës, tenderët janë dhënë pa gara dhe miliona euro shpenzohen për luks qeveritar. Korrupsioni i qeverisë Rama po na varfëron ç

Kur do ikë nga politika, Rama: Jo 80 vjeç si Doktori!
  • 2018-09-14

Kur do ikë nga politika, Rama: Jo 80 vjeç si Doktori!

Përveç shumë çështjeve të tjera, Edi Rama foli edhe për kohën se kur ai do të largohet nga politika. Kryeministri ishte duke folur për Sali Berishën kur u pyet dhe menjëherë u shpreh se nuk ka ndërmend të qëndrojë deri në moshën e doktorit. Nuk do të katandisem kështu si dokto

Përjashtimi i Gjetanit, Rama: Kërkonte shefin e policisë!
  • 2018-09-14

Përjashtimi i Gjetanit, Rama: Kërkonte shefin e policisë!

Kryeministri Rama ka folur edhe për përjashtimin nga partia të deputetit të PS për Kurbinin, Gjetan Gjetanit. U përjashtua se bënte shantazh që do iki. Kërkonte të drejtën të kishte shefin e policisë. Që nga koha e Saimir Tahirit nuk i vendosin më deputetët shefat e policisë, u sh

Vettingu në politikë, Rama: Lojë e Bashës, do e çojmë në Venecia
  • 2018-09-14

Vettingu në politikë, Rama: Lojë e Bashës, do e çojmë në Venecia

Kryeministri Edi Rama e konsideron një “lojë” të Lulzim Bashës propozimin e këtij të fundit për një vetting në politikë. Ai thekson se kjo bëhet për të krijuar turbëllirë. Kjo është një lojë e Lulit si artist për të krijuar një turbullirë, ndërkohë që vettingun

Përfundimi i mandatit, Lu përshëndetet me Bashën
  • 2018-09-14

Përfundimi i mandatit, Lu përshëndetet me Bashën

Ambasadori i SHBA, Donald Lu ka zhvilluar një takim përshëndetës me kryetarin e PD, Lulzim Basha, para largimit të tij në Shqipëria. Mësohet se Lu ishte në selinë demokratike, ku u takua me kryedemokratin Basha. Në ditët e fundit, Donald Lu ka zhvilluar takimet e lamtumirës me krerët

Bushati takon Haradinajn në Prishtinë: Të thellohet bashkëpunimi mes vendeve
  • 2018-09-14

Bushati takon Haradinajn në Prishtinë: Të thellohet bashkëpunimi mes vendeve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ministrin për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë, Ditmir Bushati, me të cilin ka biseduar për zhvillimet politike në Kosovë dhe Shqipëri. Fillimisht, kryeministri Haradinaj e ka njoftuar

Rama: Lasgushi u ul në Rinas, Noli fluturon në Nju Jork
  • 2018-09-14

Rama: Lasgushi u ul në Rinas, Noli fluturon në Nju Jork

Gjatë fjalës së tij në ceremoni  e inaugurimit tw kompanisw sw parw ajrore shqiptare kryeministri Edi Rama tha se me Air Albania është përmbushur një ëndërr që dukej e pamundur. Rama tha se me kompaninë kombëtare tw fluturimit nis një rrugë ndërlidhëse me Evropën, por edhe më tej

Kalendari