Politika

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 19 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin
  • 2018-09-19

PD publikon videon kur kreu i IKMT kërcënon deputetin

Kreu i IKMT-së, Fatmir Meta, kërcënoi gjatë ditës së sotme, deputetin e PD-së, Agron Shehaj, pasi ky i fundit shkoi në Jalë për të mbrojtur të drejtat e qytetarëve, të cilëve po u prisheshin bizneset pa asnjë lajmërim. Më poshtë do të shihni dhe momentin se si Meta kërcënon dep

PD kallëzon Veliajn për abuzim me tenderat
  • 2018-09-19

PD kallëzon Veliajn për abuzim me tenderat

Partia Demokratike ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun Erion Veliaj për shkelje të barazisë në tenderë. Deputeti demokrat Klevis Balliu theksoi se është abuzuar me miliona euro dhe sipas tij protagoniste është sërish e njëjta firmë e përfolur kohët e fundit më së shumti, Fusha sh

Ministri gjerman: Qershori i 2019-s nuk hap negociatat automatikisht
  • 2018-09-19

Ministri gjerman: Qershori i 2019-s nuk hap negociatat automatikisht

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati priti sot në një takim homologun e tij gjerman Heiko Maas. Në fjalën e mbajtur, Bushati deklaroi se rruga drejt negociatave është një proces i vështirë. Ministri Bushati shtoi se mbështetja e Gjermanisë ndaj vendit tonë nuk ka munguar kurrë. Kemi disk

Rama: Javën tjetër tregojmë abuzuesit në zyrat e shtetit
  • 2018-09-19

Rama: Javën tjetër tregojmë abuzuesit në zyrat e shtetit

Kryeministri Edi Rama deklaroi se platforma e bashkëqeverisjes nuk mund të zgjidhë rastet kur qytetarët janë në procese të zvarritura gjyqësore. Sipas tij, platforma nuk është gjykatë, por është zgjidhja për çdo rast dhe çështje që lidhet drejtpërdrejt me detyrimet e zyrave të s

No Pic available
  • 2018-09-19

Ambasada amerikane: Rrugë të mbarë, ambasador Lu!

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka postuar një foto ku i uron rrugë të mbarë ambasadorit Donald Lu. Rrugë të mbarë Ambasador Lu! thuhet në postim krahas fotos. Në foton e publikuar nga Ambasada e SHBA tregohen disa prej arritjeve kryesore të punës së Donald Lu në Tiranë

Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit
  • 2018-09-19

Teatri, Rama dhe Veliaj takim me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit

Një ditë para zhvillimit të seancës plenare, kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit, ku po zhvillon një takim me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi. Mësohet se Rama shoqërohet në këtë takim nga kryebashkiaku Erion Veliaj si dhe relatori i ligjit për Teatrin, Ilir Beqaj. Në

Ligji për Teatrin, Basha: Kush voton pro është terrorist-shtetëror!
  • 2018-09-19

Ligji për Teatrin, Basha: Kush voton pro është terrorist-shtetëror!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, i ka bërë thirrje deputetëve të mazhorancës që të reflektojnë për të mos votuar ditën e nesërme në Kuvend ligjin për shembjen e teatrit. Pas një takimit me artistë dhe përfaqësues të kauzës kundër prishjes së Teatrit Kombëtar, Basha th

Kalendari