Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 20 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Teatri sot në Parlament, opozita në Vlorë; 2 deputetë të LSI në seancë
  • 2018-09-20

Teatri sot në Parlament, opozita në Vlorë; 2 deputetë të LSI në seancë

Sot opozita do të marrë mungesën e katërt në seance plenare. Ora 10:00 do e gjejë shumicën dhe pakicën parlamentare në dy destinacione të ndryshme. Mazhoranca do të votojë e vetme dekretin e Presidentit Ilir Meta për Teatrin bashkë me ndryshimet ligjore, ndërsa Partia Demokratike dhe

Basha nga Vlora: Vendi në emergjencë kombëtare, shteti ka rënë
  • 2018-09-20

Basha nga Vlora: Vendi në emergjencë kombëtare, shteti ka rënë

Kreu demokrat deklaroi nga Vlora se vendi ndodhet në emergjencë kombëtare. Sipas tij, në vend nuk ka më gjykata dhe as prokurorë për të gjykuar bandat. Për sa i përket çështjes së Teatrit, ai theksoi se ai nuk është gjë tjetër veçse ligji Fusha për grabitjen e Teatrit. Veç kësa

Kryemadhi: Politika, argate e krimit. Ka kriminelë në zyrat e shtetit
  • 2018-09-20

Kryemadhi: Politika, argate e krimit. Ka kriminelë në zyrat e shtetit

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në studion e emisionit Open me gazetaren Eni Vasili, deklaroi se krimi e shikon politikën si mjet për të kontrolluar sistemin, ndërsa politika tashmë është bërë argate e krimit. Kriminelët duhet të shkojnë në bur

Basha: Po mbyllen hetimet për Tahirin,e njëjta gjë po ndodh edhe me Shullazin
  • 2018-09-20

Basha: Po mbyllen hetimet për Tahirin,e njëjta gjë po ndodh edhe me Shullazin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pretendon se kryeministri Rama dhe Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, shkatërruan hetimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duke përgatitur mbylljen e dosjes  ndaj tij. Këtë deklaratë ai e ka bërë nëpërmjet rrjetit social Tëi

No Pic available
  • 2018-09-20

Negociatat me Tiranën, Kotzias: Shkaktari është presidenti Meta

Negociatat Athinë Tiranë janë bllokuar për shkak të rezervave të Presidentit shqiptar dhe mungesës së kuorumit të gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, është deklarata që ka bërë ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, pas takimit me homologun gjerman, Heiko Maas. Ky takim bilatera

Shkodër, Doris Pack: Jam e shokuar, ka shumë vrasje mafioze
  • 2018-09-20

Shkodër, Doris Pack: Jam e shokuar, ka shumë vrasje mafioze

Kryetarja e Forumitte Grave të PPE, Doris Pack, vizitoi sot Shkodrën, duke vënë në dukje situatën e rëndë të kriminalitetit. E shoqëruar nga kryetarja e LDGSH AlbanaVokshi, Doris Pack u takua me Kryetaren e Bashkisë VoltanaAdemi, ku diskutuan për çështjet e sigurisë,nivelin e kriminal

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin
  • 2018-09-20

Koka e Tavo thyejnë bojkotin; Deputetët e LSI në Kuvend, por jo për teatrin

Lëvizja Socialiste për Integrim u kujdes të njoftonte mediat në mënyrë jo zyrtare praninë në seancë plenare të dy deputetëve të saj Lefter Koka dhe Vangjel Tavo për arsye të rinovimit të mandatit, duke shmangur çdo interpretim se mungesa e tyre ne Vlorë kishte të bënte qëndrim n

Kalendari