Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 21 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-09-21

Basha merr pjesë sot në Konferencën Ballkanike

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të marrë pjesë sot në Konferencën Ballkanike që organizon LDGSH në bashkëpunim me Forumin e Gruas së PPE. Sipas PD-së, Basha do te jetë folësi kryesor në këtë konferencë që do të nisë në orën 9:30. Në takimin ku do të diskutohen

Kuvendi miraton ligjin për Teatrin. Rama: Basha do e shiste Metropolin
  • 2018-09-21

Kuvendi miraton ligjin për Teatrin. Rama: Basha do e shiste Metropolin

Kuvendi ka miratuar ligjin për Teatrin e ri Kombëtar. Ligji ka marrë 75 vota pro dhe asnjë kundër në votimin e deputetëve e të pranishëm në sallën e Kuvendit, të cilët kanë pranuar në parim dekretin e predientit, Ilri Meta. Ky akt i hap rrugë prishjes së godinës së  Teatrit Kom

Basha: Po mbyllen hetimet për Tahirin, por edhe për Shullazin
  • 2018-09-21

Basha: Po mbyllen hetimet për Tahirin, por edhe për Shullazin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pretendon se kryeministri Rama dhe Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku, shkatërruan hetimin ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duke përgatitur mbylljen e dosjes  ndaj tij. Këtë deklaratë ai e ka bërë nëpërmjet rrjetit social Tëi

No Pic available
  • 2018-09-21

Negociatat me Tiranën, Kotzias: Shkaktar, presidenti Meta

Negociatat Athinë Tiranë janë bllokuar për shkak të rezervave të Presidentit shqiptar dhe mungesës së kuorumit të gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë, është deklarata që ka bërë ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, pas takimit me homologun gjerman, Heiko Maas. Ky takim bilatera

Kryemadhi: Do ta shkarkoja Metën nëse do të kisha 92 deputetë
  • 2018-09-21

Kryemadhi: Do ta shkarkoja Metën nëse do të kisha 92 deputetë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deklaroi në emisionin Open me gazetaren Eni Vasili se po të kishte 92 deputetë do ta shkarkonte Ilir Metën nga posti i Presidentit të Republikës. Sipas Kryemadhit, është pikërisht Meta fajtori për gjendjen që po kalon vendi.Po të kisha 92 deputetë

Basha: Prokuroria në mbrojtje të Shullazit, krimi e mban vendin larg BE-së
  • 2018-09-21

Basha: Prokuroria në mbrojtje të Shullazit, krimi e mban vendin larg BE-së

Kryedemokrati Lulzim Basha mori pjesë në konferencën ballkanike që mbahet në Tiranë, 30 vjet pas. Çfarë e mban Ballkanin jashtë BE?. Në fjalën e mbajtur Basha deklaroi se qeveria është e kapur nga krimi, duke shtuar se kjo është pengesa e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian. Ai pë

Vettingu në politikë, Rama ironizon Bashën (Video)
  • 2018-09-21

Vettingu në politikë, Rama ironizon Bashën (Video)

Kryeministri Rama ka postuar një video në rrjetet sociale, ku ka ironizuar Lulzim Bashën, teksa ballafaqon dy deklaratat e tij për Komisionin e Venecias. Rama, në videon e publikuar, citon Bashën të ketë thënë për reformën në drejtësi se duhet pritur përgjigja nga Venecia, ndërsa pë

Kalendari