Politika

Gjithsej 8 lajme të mbledhura për datën 22 shtator 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ambasada kineze bashkon Metën, Ruçin dhe Bashën (Foto)
  • 2018-09-22

Ambasada kineze bashkon Metën, Ruçin dhe Bashën (Foto)

Ambasada kineze në Tiranë zhvilloi këtë të premte një pritje ku të pranishëm ishin Presidenti i Republikës Ilir Meta, Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ish-Presidenti Bujar Nishani, si dhe një sërë personalitetesh publike.

Meta niset drejt SHBA-së për Asamblenë e OKB-së
  • 2018-09-22

Meta niset drejt SHBA-së për Asamblenë e OKB-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nis drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në Sesionin e 73-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, që do të zhvillohet në Nju-Jork. Kryetarët e shteteve dhe qeverive pjesëmarrës në këtë veprimtari të rëndësish

Alibeaj: Të hetohet Arta Marku
  • 2018-09-22

Alibeaj: Të hetohet Arta Marku

Një ditë pas kallëzimit të Arta Markut për shpërdorim detyre , demokratët i kërkuan Prokurorisë së Tiranës të hetojë lidhjet e Kryeprokurores së Përgjithshme të Përkohshme me zyrtarë të lartë të Partisë Socialiste përfshi kryeministrin Edi Rama. Deklarata e plotë Në mënyrë

Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro, abuziv
  • 2018-09-22

Monitorimi online i bizneseve, PD: Tenderi 15 mln euro, abuziv

Dy deputetët e Partisë Demokratike Jordia Tabaku dhe Endri Hasa nga selia blu akuzuan qeverinë Rama lidhur me tenderin për monitorimin online të bizneseve. Sipas PD-së qeveria bëri disa kritere ekskluzive që të fitonte kompania e paracaktuar në sistemin e taksave. Gjatë fjalës së saj de

E akuzuan për lidhje me grupin Bajra, Bushati: Gjuhë të përdala
  • 2018-09-22

E akuzuan për lidhje me grupin Bajra, Bushati: Gjuhë të përdala

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati reagon ndaj akuzave të opozitës se ka lidhje me grupin kriminal të “Bajra” të shkatërruar pas një hetimi 6 mujor. Më herët deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka aludoi se gjatë përgjimeve të grupit të strukturuar kriminal mund të isht

No Pic available
  • 2018-09-22

Bylykbashi: Arta Marku u emërua për të mbyllur dosjet e Ramës

Demokrati Oerd Bylykbashi në një status në Facebook shkruan se doli parashikimi i tij i nëntë muajve më parë se Prokurori i përgjithshëm po emërohet për të mbyllur dosjet e Ramës. Ja ku është parashikimi para 9 muajsh (7 dhjetor 2017) kur PS propozonte shkeljen e Kushtetutës dhe ende

No Pic available
  • 2018-09-22

Arrestimi i grupit Bajri, Paloka pyet policinë: A ju ka dalë në përgjim Bushati

Menjëherë pasi policia doli në konferencë të përbashkët me Prokurorinë e Krimeve të Rënda,  për të njoftuar shkatërrimin e grupit “Bajri”  nënkryetari i grupit të PD, Edi Paloka reagoi në Facebook. Paska dalë Drejtori i Policisë , i emëruari i Agron Xhafajt, për të

Kalendari