Politika

Gjithsej 14 lajme të mbledhura për datën 11 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Paketa anti-shpifje, Rama: Të legalizohen portalet
  • 2018-10-11

Paketa anti-shpifje, Rama: Të legalizohen portalet

Kryeministri Edi Rama ka reagaur lidhur me Paketën Antishpifje, ndërsa thumbon edhe portalet. Përmes një reagimi në Twitter Rama thekson se urbanizimi i xhunglës online nis nga legalizimi i portaleve, ndërsa paralajmëroi që ato të regjistrohen në QKB. Kreu i qeverisë i cilësoi portalet

Babalja, Basha: Po mbrohet familja Xhafaj. Rama: Je në hall!
  • 2018-10-11

Babalja, Basha: Po mbrohet familja Xhafaj. Rama: Je në hall!

Edi Rama ka ngritur një grup të posaçëm për të mbrojtur familjen kriminale  Xhafaj, është deklarata që kreu i opozitës Lulzim Basha ka bërë nëpërmjet Facebook-ut. Akuzat vazhdojnë edhe më tej, ku shefi i selisë blu pretendon se po falsifikohen prova e dëshmitarë nga grupi i posa

Denoncimi i Berishës: Banda e Ballës arrestohet për trafik droge në Maqedoni
  • 2018-10-11

Denoncimi i Berishës: Banda e Ballës arrestohet për trafik droge në Maqedoni

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të Facebook-ut një mesazh të qytetarit dixhital, ku ky i fundit pohon se banda e Ballës është arrestuar me drogë në Maqedoni. Sipas qytetarit dixhital, ngjarja në fjalë ka ndodhur një javë më parë, ndërsa pohon se në prangat

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron (Video)
  • 2018-10-11

Rama në Armeni, takohet me presidentin Macron (Video)

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e 17-të të Frankofonisë, që po mbahet në Erevan të Armenisë, nga 11-12 tetor 2018. Në kuadër të punimeve të samitit, kryeministri Rama u takua me presidentin e Francës, Emannuel Macron dhe atë të Kosovës, Hashim Thaçi. Samiti i krerë

Po pres Taulantin, Salianji publikon përgjimet e Fredi Alizotit
  • 2018-10-11

Po pres Taulantin, Salianji publikon përgjimet e Fredi Alizotit

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka publikuar në Facebook, përmes disa fotove, përgjimet e prokurorisë, ku pretendon se deputeti Taulant Balla ka bërë një bisedë me Drejtorin e Policisë së Fierit, si edhe me persona të tjerë. XhafajGate! Gjithë shteti në shërbim të fab

Masakra në Mat, Basha: Dëshmi e degradimit të shtetit
  • 2018-10-11

Masakra në Mat, Basha: Dëshmi e degradimit të shtetit

Pak orë pas masakrës me 3 viktima në Mat, kryetari i PD-së Lulzim Basha e ka cilësuar atë një ngjarje të tmerrshme. Basha shpreh ngushëllime për viktimat dhe shton se, ngjarja është një tjetër dëshmi e përgjakshme e degradimit total të shtetit, e pasigurisë që mbretëron ngado dhe

No Pic available
  • 2018-10-11

PD, Bylykbashi akuzon Prokurorinë: Nuk hetoi bandat e Elbasanit

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka sulmuar Prokurorin Gentian Osmani, pas publikimit të vendimit që mban firmën e këtij të fundit, për kalimin për kompetencë në prokurorinë e Elbasanit, të dosjes që lidhet me ngjarjen në hyrje të Tregut Ushqimor të Elbasanit në shtator 2017. Për B

Kalendari