Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 12 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Balla reagon pas përgjimeve: Luli, pyet Saliun i kujt ësht numri
  • 2018-10-12

Balla reagon pas përgjimeve: Luli, pyet Saliun i kujt ësht numri

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas publikimit nga deputeti demokrat Ervin Salinaji, të një dokumenti me logon e Prokurorisë, ku paraqiteshin disa përgjime. Deputeti demokrat deklaron se është përgjimi i një telefonate të Fredi Alizotit dhe një miku të t

Spiropali: PD, telenovelë orientale me aktorë shqiptarë
  • 2018-10-12

Spiropali: PD, telenovelë orientale me aktorë shqiptarë

Deputetja e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali u shpreh se Partia Demokratike është kthyer në një telenovelë orientale me aktorë shqiptarë, ndërsa po i referohej çështjes Babale. Spiropali u shpreh se e gjithë ngjarja është e inskenuar dhe këtë po e tregon dhe hetimi i prokuroris

Alibeaj, shoqërisë civile: Pse Balla del në çdo episod kriminal!
  • 2018-10-12

Alibeaj, shoqërisë civile: Pse Balla del në çdo episod kriminal!

Deputeti i PD-së, Enkelejd Alibeaj ishte në një seancë dëgjimore me përfaqësues të shoqërisë civile por më pas u largua. Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, Alibeaj tha se zhvillimi i kësaj seance ishte një teatër hipokrizie nga qeveria pasi verdiktin për Vetting-un politik ata e

Kreut të KLSH i përfundon mandati, Meta hap garën
  • 2018-10-12

Kreut të KLSH i përfundon mandati, Meta hap garën

Presidenca njofton hapjen e procesit për kandidatë për Kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit, për shkak se kreut aktual Bujar Leskaj i mbaron mandati. Presidenti Ilir Meta, në mbështetje të nenit 162 pika 2 të Kushtetutës, si dhe të neneve 19 pika 2, 20, 21, 23 pika 1/a, të ligjit

Xhisiela dhe Babalja, Basha dhe Salianji sot në Prokurori
  • 2018-10-12

Xhisiela dhe Babalja, Basha dhe Salianji sot në Prokurori

Ditën e sotme, pritet të paraqiten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, kryetari i PD-së Lulzim Basha dhe deputeti Ervin Saljanji, por për dy çështje të ndryshme. Basha është thirrur pas procedimit të nisur për shpërdorim detyre të ish-oficerit Emiljano Nuhu në çështjen Xhisiela.

Vettingu në politikë, Ulsi Manja në Top Talk: Shëmtia e radhës nga Alibeaj
  • 2018-10-12

Vettingu në politikë, Ulsi Manja në Top Talk: Shëmtia e radhës nga Alibeaj

Enkelejd Alibeaj, deputet i Partisë Demokratike, e cilësoi seancën dëgjimore me përfaqësues të shoqërisë civile në Kryesinë e Kuvendit si një teatër hipokrizie nga qeveria, pasi sipas tij, verdikti për Vettingun politik është i qartë tashmë. Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Man

Basha në Prokurori, Kryemadhi: Marku-Prela nën urdhrat e Ramës
  • 2018-10-12

Basha në Prokurori, Kryemadhi: Marku-Prela nën urdhrat e Ramës

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar në lidhje me thirrjen e kryedemokratit Lulzim Basha në Prokurori. Kryemadhi shkruan në Facebook se Arta Marku dhe Donika Prela, në shurdhësi dhe verbëri kriminale zbatojnë urdhrat e Edi Ramës duke shënuar fundin e një shteti normal. Sipas sa

Kalendari