Politika

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 15 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Këmishë 23 mijë $, Rama, Berishës: Në gjyq! Lekët për përparëse kopshti
  • 2018-10-15

Këmishë 23 mijë $, Rama, Berishës: Në gjyq! Lekët për përparëse kopshti

Ish-kryeministri Sali Berisha denonconte mbrëmjen e djeshme në Facebook, luksin e shfrenuar të pasardhësit të tij në detyrë Edi Rama, pasi sipas tij ky i fundit kishte blerë në Nju Jork këmisha që kushtojnë 23 mijë dollarë. Edhe Edvin Rama vjen blen 23 000 dollarë këmisha në Hugo B

Pako te shefi i madh, PD nxjerr përgjimet e Alizotit: E shantazhoi Xhafa
  • 2018-10-15

Pako te shefi i madh, PD nxjerr përgjimet e Alizotit: E shantazhoi Xhafa

Partia Demokratike ka publikuar sot prova që sipas tyre faktojnë lidhjen e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj me Fredi Alizotin, të cilin sipas opozitës e kanë paguar për të luajtur rolin e aktorit që nxjerr të larë vëllain trafikant droge të ministrit. «P

Bastet, Rama: Mos u lodhni kot, do vdesin për Vit të Ri!
  • 2018-10-15

Bastet, Rama: Mos u lodhni kot, do vdesin për Vit të Ri!

Kryeministri Edi Rama vijon të kujtojë se industria e basteve sportive do ta ketë fundin ashtu sië ka paralajmëruar edhe më herët, në 1 janar 2019. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë ka reaguar në lidhje me akuzat që i janë bërë së fundmi se po monopolizon b

Tahiri mbi kalë, PD: Sfidon drejtësinë me shalë 7.500 euro!
  • 2018-10-15

Tahiri mbi kalë, PD: Sfidon drejtësinë me shalë 7.500 euro!

Duke marrë shkas nga një foto të publikuar mbi kalë të Sajmir Tahirit, nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka deklaruar se ish-ministri i Brendshëm po sfidon drejtësinë duke shaluar mbi 7.500 eurombi kalë. Deputeti demokrat e ka cilësuar këtë gjë si një skandal, ndërkohë

Basha i përgjigjet Ramës: Të gjithë duhet të ishit në hetim
  • 2018-10-15

Basha i përgjigjet Ramës: Të gjithë duhet të ishit në hetim

Pa mbaruar akoma fjalimin e tij të gjatë, para uniformave blu, kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka replikuar në distancë me kryeministrin Rama, për të cilin tha se ai bashkë më zyrtarët e lartë të Ministrisë së Brendshme dhe Policisë duhet të ishin nën hetim për pengim të drejtë

Akuzat e ish-oficerit Nuhu, Rama: Një shpifës! Sajesë fund e krye!
  • 2018-10-15

Akuzat e ish-oficerit Nuhu, Rama: Një shpifës! Sajesë fund e krye!

Gjatë fjalimit të tij para punonjësve të Policisë së Shtetit, kryeministri Rama ka folur edhe për çështjen Xhisiela dhe akuzat e ish-ofiderit Emiljano Nuhu. Rama tha se djali i deputetit socialist Rrahman Rraja ka marrë dënimin e merituar për ushtrimin e dhunës, ndërsa ish-policin e ko

Balla, Bashës: Lulzim, mos turpëro vendin me rrëmujë në PE
  • 2018-10-15

Balla, Bashës: Lulzim, mos turpëro vendin me rrëmujë në PE

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i ka bërë thirrje liderit të PD, Lulzim Basha, që të mos shkaktojë rrëmujë me deputetët e vet në Parlamentin Europian. Në një status të postuar në Twitter, Balla gjithashtu i kërkon Bashës mos të turpërojë vendin me

Kalendari