Politika

Gjithsej 10 lajme të mbledhura për datën 16 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Ngjela: Ju tregoj kush është figura më e fortë në PS
  • 2018-10-16

Ngjela: Ju tregoj kush është figura më e fortë në PS

Në studion e Top Talk, avokati Spartak Ngjela deklaroi se figura më e fortë brenda radhëve të PS, nuk është kryeministri Rama, por ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Figura më e fortë në PS është Fatmir Xhafaj. Është i fortë pa u bërë kryeministër. Ka mbrojtjen e ndërkombëtar

Rama mbron Antishpifjen: Ndal keqedukimin e fëmijëve nga kazani politik
  • 2018-10-16

Rama mbron Antishpifjen: Ndal keqedukimin e fëmijëve nga kazani politik

Pas kritikave në drejtim të nismës së tij për të krijuar një Fond Edukimi që do të furnizohet me para nga gjyqet e fituara prej të majtës me subjekt shpifjen nga e djathta, kryeministri Edi Rama ka vendosur ta mbrojë propozimin e tij për krijimin e paketës Antishpifje. Në një postim

No Pic available
  • 2018-10-16

Rama nuk hetohet, Basha: Prokuroria po e bën drejtësinë sipas kryeministrit

Prokuroria nuk do të nisë hetimet për kryeministrin Edi Rama lidhur me kallëzimin e dorëzuar nga kryetarët e grupeve parlamentare të LSI dhe PD, pas deklaratave që ai bëri kundër nënkomisar Emiliano Nuhut për rastin Xhisiela. Këtë e njoftoi kreu i Grupit të LSI Petrit Vasili gjatë pa

Ngjela: SHBA prishi marrëveshjen për pushtetin Rama-Basha!
  • 2018-10-16

Ngjela: SHBA prishi marrëveshjen për pushtetin Rama-Basha!

Për avokatin Spartak Ngjela formimi i BKH dhe SPAK do të sjellë ndryshim rrënjësor në arenën politike. I ftuar në Top Talk, ai shprehet se të dyja palët janë të rrezikuara, e sipas tij nga mazhoranca ai që rrezikon më shumë është kryeministri Edi Rama. Më i rrezikuari nga mazhoranc

Vaisli publikon dokumentet: Prokuroria mbyll çështjen kundër Ramës
  • 2018-10-16

Vaisli publikon dokumentet: Prokuroria mbyll çështjen kundër Ramës

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petirt Vasili ka publikuar dokumentet nga Prokuroria, e cila njofton se nuk do të nisë hetimet në lidhje me kallëzimin e dorëzuar nga kryetarët e grupeve parlamentare të LSI dhe PD, kundër Edi Ramës. Vasili dhe Spaho dorëzuar në Prokurori kallëzimin pë

Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet
  • 2018-10-16

Bushati: Paqja në Ballkan e rrezikuar nga konfliktet

Ditmir Bushati gjatë konferencës për 60 vjetorin e Shqipërisë në UNESCO kërkoi që Ballkani ti rikthehet dialogut dhe të shmangen konfliktet. Rajoni rrezikohet nga tkurrjet nacionaliste dhe gjuha e urrejtjes. Do të ishte iluzive nëse do ti merrnim gjerat të mirëqena. Retorika populiste n

Paloka: Turp! Qeveria e Ramës është në shërbim të krimit
  • 2018-10-16

Paloka: Turp! Qeveria e Ramës është në shërbim të krimit

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka nëpërmjet një deklarate akuzon kryeministrin Rama se qeveria e tij është vënë në shërbim të krimit dhe jo të interesave të shqiptarëve. Kjo sipas tij po diskutohet edhe në Bashkimin Europian. Rama vazhdon me propagandën bajate se opozita po n

Kalendari