Politika

Gjithsej 7 lajme të mbledhura për datën 17 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-10-17

Dorëheqja, Bushati falenderon Kotzias për bashkëpunimin mes dy vendeve

Në një lëvizje surprizë, Nikos Kotzias u dorëhoq sot nga posti i ministrit të Jashtëm të Greqisë, duke braktisur kryeministrin Aleksis Tsipras, në një moment kur presioni mbi të është shtuar nga aleati qeveritar Panos Kamenos për marrëveshjen e Prespës me Maqedoninë. E teksa pritet

No Pic available
  • 2018-10-17

Vazhdon saga Babale, Balla padit Bashën, Salianjin dhe Florenc Hoxhën

Saga Babale ka vazhduar edhe sot me qeverinë dhe mazhorancën që vijojnë të përplasen në distancë dhe gjykatë për të gjetur kush janë kriminelët dhe shpifësit. Sot, Taulant Balla nuk lëshoi pe nga paralajmërimi i tij dhe iu drejtua sërish gjykatës duke kallëzuar penalisht për shpi

Bastet vdiqën Sali! Rama akuza opozitës për lojërat e fatit
  • 2018-10-17

Bastet vdiqën Sali! Rama akuza opozitës për lojërat e fatit

Shefi i qeverisë Edi Rama akuzon ish-kryeministrin  Berisha se po u del për zot basteve. Në një postim në tëitter, Rama shkruan: Saliu u del për zot basteve, partia e vet i del kundër kontrollit mjekësor bazë falas. Këto janë dy fytyrat kuptimplota të një opozite që ka humbur bastin

Meta: Lufta kundër varfërisë, nuk zgjidhet me një thes me miell
  • 2018-10-17

Meta: Lufta kundër varfërisë, nuk zgjidhet me një thes me miell

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë duhet të na shërbejë si një reflektim dhe kambanë alarmi për të gjithë, për më shumë përpjekje në luftën kundër këtij fenomeni. Në kuadër të kësaj dite Meta vizitoi një fabrikë, ku janë të punë

No Pic available
  • 2018-10-17

PD: Rama detyron mjekët që të shtojnë numrin e personave që bëjnë check-up

Deputetja Orjola Pampuri përmes një deklarate për mediat, ka thënë se PD është e vendosur të anulojë koncesionin sipas saj të dështuar të check up-it dhe çdo koncesion tjetër korruptiv. Pampuri u shpreh se që prej 31 janarit, Rama ka detyruar mjekët të pranojnë të punojnë për t

Balla: Opozita ti japë fund bojkotit. E turpshme ajo që ndodhi në PE
  • 2018-10-17

Balla: Opozita ti japë fund bojkotit. E turpshme ajo që ndodhi në PE

Duke e cilësuar të turpshme atë çfarë ndodhi mes tij dhe Pollos në takimin në Bruksel në Parlamentin Europian, ku ky i funti braktisi takimin, Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulnt Balla tha se opozita duhet ti japë fund procesit të bojkotit. Nëpërmjet një deklarate për mediat,

Babalja, Vasili: Prokuroria ka pranuar që ekspertiza ka paqartësi
  • 2018-10-17

Babalja, Vasili: Prokuroria ka pranuar që ekspertiza ka paqartësi

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili foli në lidhje me audio-përgjimin e çështjes Babale. Vasili deklaroi se Prokuroria ka pranuar që ekspertiza ka paqartësi. Shqiptarët duhet ta marrin vesh se kryeprokurorja e konsideron kryeministrin si palë private, lidhur me ekspertizën

Kalendari