Politika

Gjithsej 2 lajme të mbledhura për datën 21 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Si do ndahet deti me Greqinë dhe çfarë fitojmë? Bie pakti i 2009!
  • 2018-10-21

Si do ndahet deti me Greqinë dhe çfarë fitojmë? Bie pakti i 2009!

Sa e prek Shqipërinë nisma e qeverisë greke për të përdorur konceptin e 12 miljeve në hapësirën territoriale të saj në det? Kjo është pyetja që lind pas deklaratës së kryeministrit Alexis Tsipras dhe ish-ministrit të Jashtëm, Kotzias këtë të shtunë në Athinë. Top Channel ka

No Pic available
  • 2018-10-21

Fonde sekrete për Shqipërinë. Hetime në Greqi, në Prokurori dhe gazetarët

Kryeministria greke e mohoi të jenë dhënë fonde sekrete në Shqipëri e Maqedoni. Pas publikimit të lajmit se ministria e jashtme greke kishte paguar miliona euro edhe për media në Shqipëri, prokuroria greke ka nisur hetimet. I pari që do pyetet është gazetari i Ifimeridha Dhimitris Takis

Kalendari