Politika

Gjithsej 12 lajme të mbledhura për datën 22 tetor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Arrestimi i të fortëve, Manjani: Xhafaj dekonspiroi operacionin, ja si
  • 2018-10-22

Arrestimi i të fortëve, Manjani: Xhafaj dekonspiroi operacionin, ja si

Pavarësisht se superaksioni i mbrëmshëm i Policisë së Shteti u mbyll me 27 të arrestuar nga 4 grupe kriminale në vend, Ylli Manjani nuk e interpreton si pozitiv rezultatin. Duket se gjithçka çalon të fshehja për të disatën herë e Klement Balilit dhe arratisja e Lul Berishës, i cili nu

Operacionet masive, BE: Presim vazhdim të ndjekjeve penale dhe dënimeve
  • 2018-10-22

Operacionet masive, BE: Presim vazhdim të ndjekjeve penale dhe dënimeve

Të luftojmë kundër krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës në Shqipëri është prioritet i Bashkimit Europian, është deklarata që  ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca ka bërë në një postim në Twitter në lidhje me arrestimet e policisë  ditës së djesh

Arrestimet, Rama: Do ta bëjmë vendin të pajetueshëm për kriminelët
  • 2018-10-22

Arrestimet, Rama: Do ta bëjmë vendin të pajetueshëm për kriminelët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas arrestimeve masive të ditës së sotme. Në një status në Twitter, Rama nuk i ka kursyer ironitë me opozitën, ku shprehet se ky vend është i pashpresë për ata që bëjnë politikë me krimin. Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u

Arrestimet, Rama: Nesër do ketë një tjetër superoperacion
  • 2018-10-22

Arrestimet, Rama: Nesër do ketë një tjetër superoperacion

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me gra dhe vajza në Laprakë. Temë e diskutimit ishte bixhozi dhe pasojat e tij. Rama përsëriti thirrjen se më 31 dhjetor të gjitha pikat do të mbyllen. Madje, kryeministri hodhi akuza të forta, duke deklaruar se bixhozi financohet nga krimi dhe

Doda: Padi në prokurori për financimet greke
  • 2018-10-22

Doda: Padi në prokurori për financimet greke

Mesila Doda, Sekretare e Përgjithshme e PDIU-së, deklaroi në studion e Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja se kjo parti do të ngrejë padi për çështjen e fondeve greke, të cilat, sipas saj, kanë pasur si qëllim blerjen e politikanëve dhe politikave. Fondet kërkojnë blerjen e politika

Kape peshqit e ngordhur, Rama  Bashës: Shpif, shpif se lirohesh!
  • 2018-10-22

Kape peshqit e ngordhur, Rama Bashës: Shpif, shpif se lirohesh!

Kaluan vetëm pak minuta nga deklarata për mediat e kryedemokratit Lulzim Basha, ku ai akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe Prokurorinë se po shkatërrojnë hetimet e dosjes së Vangjush Dakos me arrestimet e djeshme, dhe përgjigja e kreut të qeverisë nuk ka vonuar. Duke i kujtuar Bashës hesapet

Megaoperacioni, Basha: Janë peshq të vegjël. Në dosje janë edhe 4 deputetë
  • 2018-10-22

Megaoperacioni, Basha: Janë peshq të vegjël. Në dosje janë edhe 4 deputetë

Në dosjen hetimore janë edhe 4 deputetë të tjerë dhe peshqit e vegjël , të arrestuar një ditë më parë do të lirohen shumë shpejt, është deklarata që ka bërë kreu i Partisë Demokratike Luzlim Basha. Sipas tij, kjo është thjeshtë një fasadë që po i serviret ndërkombëtarëve

Kalendari