Politika

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 08 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Kacifas, Tsipras: Zemërim i drejtë. Rama: Nuk luftojmë me arkëmorte
  • 2018-11-08

Kacifas, Tsipras: Zemërim i drejtë. Rama: Nuk luftojmë me arkëmorte

Kryeministri i Greqisë Aleksis Tsipras ka folur pas ceremonisë mortore në Bularat, ku u përcoll për në banesën e fundit Kostandinos Kacifa. Në një intevistë për mediat greke, Tsipras e quajti një ditë zie këtë të sotmen. Për ngjarjen, ai është shprehur se nuk duhet të ndikojë as

Rama në Lezhë: PS, e vetmja forcë që di të bëjë qytete
  • 2018-11-08

Rama në Lezhë: PS, e vetmja forcë që di të bëjë qytete

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Lezhë ku me deputetë të zonës, prezantuan para të rinjve arritjet dhe premtimet e qeverisë. Politika dje thoshte se kush fitonte më pak duhet të paguante më shumë, që një furrë buke në Lezhë duhet të paguajë më shumë taksa se 15-katëshi në Tir

Akuzat e PD, Dako-Alibeajt: Je i pafytyrë, direkt padi!
  • 2018-11-08

Akuzat e PD, Dako-Alibeajt: Je i pafytyrë, direkt padi!

Kreu i Bashkisë Durrës, Vangjush Dako, i është përgjigjur akuzave të bëra nga deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj. Dako në një postim në Facebook shkruan se Alibeaj do padi në gjykatë. Më tej kreu i Bashkisë Durrës shkruan se Alibeaj është me i pafytyri në fakt se ky vëllain e ka të

No Pic available
  • 2018-11-08

 Dako, PD: Dosja 339, gracka ku hajduti është kapur si laraska

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj kreut të Bashisë Durrës, Vangjush Dako. Deputeti i opozitës , Enkelejd Alibeaj shprehet se Edi Rama dhe Vangjush Dako kanë rënë në grackë dhe nuk po gjejnë qetësi nga makthi i dosjes 339. Sipas Alibeajt 3 përgjimet, janë maja e ajsbergut e provav

No Pic available
  • 2018-11-08

Basha: Weber, mbështetës i Shqipërisë për integrimin në BE

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidati zyrtar i PPE-së për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme europiane. Urime të përzemërta mikut tonë Manfred Weber kandidati zyrtar i PPE-së për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme Eu

Varrimi i Kaçifas, Dule: Të vërtetën për vrasjen do e çojmë deri në fund
  • 2018-11-08

Varrimi i Kaçifas, Dule: Të vërtetën për vrasjen do e çojmë deri në fund

Në familjen e Konstandinos Kacifas ka qenë sot për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të 35-vjeçarit edhe kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule. Ai ka bërë një koment për gazetarët duke kërkuar zbardhjen e plotë të së vërtetës. Dule tha se ndan dhimbjen me gjithë komunitetin dhe shpr

Kalendari