Politika

Gjithsej 16 lajme të mbledhura për datën 09 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Berisha: Racistët e tërbuar përdhosin territorin shqiptar!
  • 2018-11-09

Berisha: Racistët e tërbuar përdhosin territorin shqiptar!

Ish-Kryeministri, Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha thotë territori i Republikës së Shqipërisë është përdhosur nga rac

Thirrjet anti-shqiptare në Bularat, reagon Shoqata Çamëria
  • 2018-11-09

Thirrjet anti-shqiptare në Bularat, reagon Shoqata Çamëria

Për ngjarjet që ndodhen sot në Bularat, ka ardhur dhe një reagim nga Shoqata Çamëria. Në një reagim Çamëria, shkruan se Ndaj çdo deklarate qesharake të këtyre apatridëve që duan të relativizojnë ngjarjen, ne i pyesim: Po sikur të marrim flamujtë shqiptarë dhe të shkojmë në Ça

Varrimi i Kacifas, Rama: Ska më mirë sesa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj
  • 2018-11-09

Varrimi i Kacifas, Rama: Ska më mirë sesa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj

Kryeministri Edi Rama, me anë të një statusi në Twitter ka reaguar mbi deklaratat që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. Kreu i qeverisë tha se po sulmohet jo vetëm nga mediat greke, por edhe nga ato shqiptare, duke shtuar se kjo gjë nuk i bën asp

No Pic available
  • 2018-11-09

Lleshi, Fleckenstein: Shpresoj të ketë një zgjidhje për çështjen

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein foli në lidhje me përplasjen mes presidentit dhe kryeministrit në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. Ai theksoi se Presidenti nuk ishte i bindur plotësisht për dekretimin e tij d

Ngjarjet në Bularat, Bushati: Rrethanat janë përtej kontrollit njerëzor
  • 2018-11-09

Ngjarjet në Bularat, Bushati: Rrethanat janë përtej kontrollit njerëzor

Duke cituar një shprehje të famshme të ish-kryeministrit britanik Benjamin Disraeli, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati shpjegon qëndrimin e autoriteteve shqiptare ndaj zhvillimeve të ditëve të djeshme në Bularat. Benjamin Disraeli na la një këshillë për të gjitha kohët: Rrethanat jan

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit
  • 2018-11-09

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit

Kryeministri Edi Rama i ka ridërguar Presidentit Meta kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshajt në krye të ministrisë së Brendshme. Kreu i qverisë beson se pas 7 ditësh, Presidenti do të bindet për dekretimin e Sandër Lleshit  në krye të ministrisë së Brendshëm. Sapo kam rifirmos

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën
  • 2018-11-09

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar motivin e refuzimit të dekretimit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi. Në një deklaratë për mediat, Meta tha se detyra e presidentit nuk është vetëm që të firmosë një dekret dhe se amatorët duhet të lexojnë Kushtetutën për kompetencat e presi

Kalendari