Politika

Gjithsej 6 lajme të mbledhura për datën 13 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Eurodeputetja non-grata injorohet në Parlamentin Europian
  • 2018-11-13

Eurodeputetja non-grata injorohet në Parlamentin Europian

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është ndalur tek rasti i eurodeputetes qipriote, Eleni Theocharous, e cila u shpall non grata (si person i padëshirueshëm) pas zhvillimeve në Bularat. Bushati deklaroi se ajo sot ka kërkuar që çështja e minoritetit grek të diskutohej në Parlamentin Europ

Dënimi i Shullazit, PD: Të ishte më i rëndë, në burg duhet edhe Jurgis Çyrbja
  • 2018-11-13

Dënimi i Shullazit, PD: Të ishte më i rëndë, në burg duhet edhe Jurgis Çyrbja

Saga e endjes së dosjes të grupit kriminal të drejtuar nga Emiljano Shullazi në dyert e Prokurorive dhe Gjykatave duket se mori sot fund, pasi Krimet e Rënda vendosën dënimin e tij me 14 vjet e 8 muaj burg. Por gjykata nuk e dënoi Shullazin shkatërrim prone me eksploziv, vrasje dhe trafik d

Rroftë Dako, kryebashkiaku i Durrësit komenton mbështetjen nga Avdylaj
  • 2018-11-13

Rroftë Dako, kryebashkiaku i Durrësit komenton mbështetjen nga Avdylaj

Rroftë Vangjush Dako, rroftë Partia Socialiste, se aty i qaj hallet. Ishte kjo deklarata e fortë e bërë sot në ambientet e Gjykatës së Krimeve të Rënda, nga Astrit Avdylaj, një nga të arrestuarit në operacionin Vol-Vo 4 që ka trazuar sërish politikën shqiptare. Nga opozita thirrjen e

Rroftë Dako!, PD: U provua se Vangjushi është peng i krimit
  • 2018-11-13

Rroftë Dako!, PD: U provua se Vangjushi është peng i krimit

Deputeti demokrat Luçiano Boçi, thotë se deklarata në gjykatë e kreut të bandës së Avdyljave se kishte miqësi me Vangjush Dakon duhet të kishte vënë sot në alarm prokurorinë, e cila duhet të niste menjëherë hetimet ndaj kryetarit të Bashkisë së Durrësit. Në një dalje për medi

Kacifas, PE refuzon seancë debati nga eurodeputeti grek!
  • 2018-11-13

Kacifas, PE refuzon seancë debati nga eurodeputeti grek!

Parlamenti Europian ka hedhur poshtë propozimin e eurodeputetit grek, Nikos Marias, dhe të konservatorëve dhe reformistëve europianë (ECR), që në seancën e së hënës të diskutohej çështja e incidentit në Bularat, ku humbi jetën 35-vjeçari minoritar Kostandinos Kacifas, e shkeljen si

Vitore Tusha në KLSH?, Balla e vlerëson: Meriton respekt
  • 2018-11-13

Vitore Tusha në KLSH?, Balla e vlerëson: Meriton respekt

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar në lidhje me kandidaturën e anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tushës për postin e kryetares së re të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Ai deklaroi se PS vlerëson kandidaturën e Vitore Tushës, duke theksu

Kalendari