Politika

Gjithsej 11 lajme të mbledhura për datën 14 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
Lleshi, Rama: Meta e dekreton deri të premten! Të fortët le të hanë kokat
  • 2018-11-14

Lleshi, Rama: Meta e dekreton deri të premten! Të fortët le të hanë kokat

Çështja Lleshi vijon të trazojë politikën shqiptare edhe pse gjenerali tashmë në rolin e zv/ministrit të Brendshëm ka nisur punën duke zbritur në bazë e duke takuar drejtuesit lokalë të policisë (sot në Shkodër), të cilëve u ka kërkuar angazhim maksimal në goditjen e grupeve kri

Qytetari e uron Lart e më lart!, Rama: Më shumë se 198 cm ku të shkoj
  • 2018-11-14

Qytetari e uron Lart e më lart!, Rama: Më shumë se 198 cm ku të shkoj

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me qytetarët që kanë gjetur zgjidhje në platformën Shqipëriaqëdua.al.  Shefi i qeverisë apeloi sot që qytetarët të vazhdojnë që ta përdorin atë si një mundësi reale për dëgjimin e zërit të tyre Nga eventi i bashkëqeverisjes, nuk kanë m

Meta takon ministrin e Jashtëm francez
  • 2018-11-14

Meta takon ministrin e Jashtëm francez

Presidenti i Republikës Ilir Meta është takuar në Francë me ministrin e Jashtëm francez Jean-Yves Le Drian me të cilin ka ndarë çështje të rëndësishme. Meta shkruan në Facebook se ka biseduar për bashkëpunimin në rajonin e Mesdheut, por thekson se Shqipëria mbështetet tek Franca

Kotzias: Ushtria greke refuzon të njohë kufirin me Shqipërinë (VIDEO)
  • 2018-11-14

Kotzias: Ushtria greke refuzon të njohë kufirin me Shqipërinë (VIDEO)

Ai u dorëhoq në një moment kyç në marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe menjëherë pas largimit të tij qetësia bilaterale u kris pas tensioneve që prodhoi vrasja e minoritarit grek Konstandinos Kaçifas në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Por ashtu siç zakoni e do, Nikos Kotzias, ish-

No Pic available
  • 2018-11-14

Dënimi i bandës së Shullazit, OSBE: Kriminelët e kanë vendin në burg

Krijimi i grupit të strukturuar kriminal dhe gjobëvënia ishin veprat penale për të cilat Gjykata e Krimeve të Rënda e dënoi me 14 vjet e 8 muaj burg Emiljano Shullazin. Trupat diplomatike të akredituara në Tiranë e përshëndetën vendimin duke theksuar se kriminelët e kanë vendin në b

No Pic available
  • 2018-11-14

Topalli: Rama-Basha janë bashkë, 4 shahistë luajnë me dhimbjen e popullit

Ish-deputetja demokrate Jozefiona Topalli nëpërmjet një postimi në Facebook ka reaguar për gjendjen e ekonomisë në Shqipëri dhe situatën e rëndë të krijuar nga vrasjet mes bandave të krimit dhe drogës. Topalli bën fajtor kryeministrin Edi Rama dhe kryedemokratin Lulzim Basha për gjen

Unaza e Re, Basha krah banorëve: Veliaj fundërrinë, kjo vija e dytë e kuqe
  • 2018-11-14

Unaza e Re, Basha krah banorëve: Veliaj fundërrinë, kjo vija e dytë e kuqe

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u rreshtua sot përkrah banorëve të Unazës së Re që protestojnë prej ditësh duke kundërshtuar shembjen e banesave të tyre, të cilat preken nga projekti për transformimin e aksit nga Pallati me Shigjeta deri te Sheshi Shqiponja. Basha tha se ësht

Kalendari