Politika

Gjithsej 9 lajme të mbledhura për datën 16 nëntor 2018. Jeni duke lundruar në faqen 1
No Pic available
  • 2018-11-16

Meta dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar propozimin e kryeministrit Edi Rama për Ministër të Brendshëm, Sandër Lleshi. Afati i fundit për dekretimin e Lleshajt ishte sonte në mesnatë në orën 00:00. Kjo është hera e dytë që kryeministri Edi Rama çon për dekretim emrin e Llesh

Bularati, Meta: Shërbimet të hapin sytë, për provokime të tjera
  • 2018-11-16

Bularati, Meta: Shërbimet të hapin sytë, për provokime të tjera

Ndër të tjera, Presidenti Meta, i ftuar mbrëmjen e sotme në Open të gazetares Eni Vasili, foli edhe për çështjen e Bularatit, duke e cilësuar atë si aspak rastësore, madje tha se duhet të përgatitemi me provokime të tjera Ai tha se ka paralajmëruar edhe shërbimet në vend që të hap

Dosja 339, PD: Provat nuk e shpëtojnë Dakon nga arrestimi
  • 2018-11-16

Dosja 339, PD: Provat nuk e shpëtojnë Dakon nga arrestimi

Edhe ditës e sotme, Partia Demokratike ka kërkuar arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Deputetja Oriola Pampuri, në një dalje për mediat deklaroi se që prej 22 tetorit, kur PD u tha shqiptarëve se Vangjush Dako është peshku i madh i dosjes 339 kryetari i Bashkisë së D

Sot skadon afati për dekretimin e Sandër Lleshit
  • 2018-11-16

Sot skadon afati për dekretimin e Sandër Lleshit

Sot është afati i fundit për dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm nga ana e presidentit Ilir Meta. Kjo është hera e dytë që kryeministri Edi Rama çon për dekretim emrin e Lleshit dhe më herët Meta kishte thënë se do të respektonte afatin e përcaktuar në Kushtetutë.

Dekretimi i Lleshit, Basha: Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq
  • 2018-11-16

Dekretimi i Lleshit, Basha: Ministria e Brendshme ka shkuar për dreq

Pas dekretimit të Ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, ka reaguar edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Ai shkruan në Twitter se Ministria e Brendshme ka marrë fund dhe se peshku qelbet nga koka. Me a pa Llesh MB ka shkuar për dreq sa kohë kryeministër është ai që mbron me thonj kriminelët

Dekretimi i Lleshit, Rama: Ka gjithmonë rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë
  • 2018-11-16

Dekretimi i Lleshit, Rama: Ka gjithmonë rrugëzgjidhje nëse ka vullnet të mirë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pas dekretimit nga presidenti Meta të Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm. Në një postim në Twitter, Rama shkruan se edhe kur krisjet duken të pariparueshme gjithmonë ka një zgjidhje. Rama thotë se ministri i ri njeriu i duhur në vendin

Meta-Ruçi, takim rastësor për dekretimin e Sandër Lleshajt
  • 2018-11-16

Meta-Ruçi, takim rastësor për dekretimin e Sandër Lleshajt

Presidenti Ilir Meta është takuar me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, pak pas dekretit të tij për të liruar nga detyra e ushtarakut, gjeneral Sandër Lleshaj. Me anë të dekretit Meta hap dritën jeshile dekretimit të tij si ministër i Brendshëm pas propozimit për të dytën herë, nga Krye

Kalendari